رئیس انجمن ایرلاین ها ؛

وام دوم كرونائی به زودی تصویب و به ایرلاین ها پرداخت می شود

وام دوم كرونائی به زودی تصویب و به ایرلاین ها پرداخت می شود مرکز املاک: رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی از احتمال موافقت دولت با درخواست ایرلاین ها برای پرداخت وام مرحله دوم کرونائی به این شرکتها آگاهی داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، هفته گذشته اعضای هیئت مدیره انجمن دفاتر خدمات گردشگری و مسافرت هوایی و همین طور اعضای هیئت مدیره انجمن شرکت های هواپیمایی با کاپیتان تورج دهقانی زنگنه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و همین طور ابوالقاسم جلالی معاون هوانوردی و امور بین الملل این سازمان دیدار و درباره مشکلات این دو نهاد صنفی مذاکراتی داشته اند.
یونس دقیق کیا رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره مذاکرات این جلسه اظهار نمود: بحث هماهنگی های بین دو صنف انجمن ایرلاین ها و انجمن آژانس های هواپیمایی از مدت ها قبل مطرح بود که در این نشست با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، این هماهنگی ها انجام شد.
سازمان هواپیمایی با لغو مصوبه ۶۰ درصد موافق است اما نمکی موافق نیست
وی افزود: یکی از اشکالات اصلی شرکت های هواپیمایی، محدودیت فروش بلیت هواپیما تا ۶۰ درصد ظرفیت هر پرواز است که مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست و همچنان دنبال رفع آن هستیم؛ اما تا کنون متأسفانه موفق نشده ایم این مصوبه را لغو نماییم.
دقیق کیا تصریح کرد: کاپیتان زنگنه رئیس سازمان هواپیمایی کشوری هم خودش موافق لغو این مصوبه است مشکل ما با آقای دکتر نمکی وزیر بهداشت است اگر بتوانیم نظر وی را تامین نماییم، محدودیت ۶۰ درصدی را می توانیم لغو کنیم؛ در همه جای دنیا هم ثابت شده که از نظر علمی جابه جایی ویروس ارتباطی با ظرفیت پرواز ندارد و امیدواریم این مصوبه لغو شود.
وی اشاره کرد: ما درخواست برگزاری جلسه با دکتر نمکی را داشته ایم؛ سازمان هواپیمایی کشوری هم آمادگی دارد از جانب شرکت های هواپیمایی، از ما دفاع کند؛ البته خودمان هم مایلیم در چنین جلسه ای همراه با کارشناسان صنعت هوانوردی حاضر باشیم و برای مسئولان وزارت بهداشت، موضوع عدم انتقال ویروس در پرواز را توضیح دهیم؛ تا کنون که پس از چندین نوبت درخواست، موفق نشده ایم چنین جلسه ای را برگزار نماییم.
رئیس انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به وضعیت مالی بسیار بد آژانس های هواپیمایی و دفاتر خدمات گردشگری و مسافرت هوایی، اظهار داشت: مقرر است هر دو انجمن صنفی با هم تعاملاتی داشته باشند و مقرر است جلسات بین انجمن آژانس ها هواپیمایی و ایرلاین ها ادامه داشته باشد.
دستور رئیس سازمان هواپیمایی برای حمایت ایرلاین ها از آژانس های هواپیمایی
به گفته دقیق کیا، نظر زنگنه در این جلسه، افزایش تعاملات هر دو صنف بوده و نگاه آژانس ها برای درآمدزایی به تصمیمات ایرلاین هاست؛ از طرف دیگر ایرلاین ها هم باید به آژانس ها بعنوان بازوی تجاری خود نگاه کنند؛ بدین سبب دو صنف مذکور، مکمل یکدیگرند؛ ضمن این که ایرلاین ها باید به آژانس های هواپیمایی هم کمک کنند. مشکلات تحریم های هوانوردی همراه با محدودیت ۶۰ درصدی کرونائی، به آژانس ها هم فشار مضاعف آورده است.
بدهی ایرلاین ها به شرکت پخش تسویه شد
وی درباره بدهی ایرلاین ها به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بابت هزینه سوخت، اشاره کرد: بدهی جاری به این شرکت نداریم و فقط بدهی های انباشته باقی مانده است که آن هم مذاکره و تقسیط کرده ایم. اقساط ما در حال پرداخت است؛ برمبنای توافق دو طرف، پرداخت اقساط در حال انجام می باشد.
آخرین وضعیت بدهی شرکت های هواپیمایی به شرکت فرودگاه ها
دقیق کیا درباب بدهی ایرلاین ها به شرکت فرودگاه ها اظهار داشت: بدهی های ما به شرکت فرودگاه ها نیز مثل شرکت پخش، قسط بندی شده و تقریباً در حال پرداخت و اتمام است.
امهال وام قبلی کرونائی ایرلاین ها و موافقت با اعطای وام جدید
وی درباره استمهال اقساط تسهیلات کرونائی اظهار داشت: دنبال امهال وام مرحله اول کرونائی هستیم که از طرف دولت موافقت شده و به زودی خبر آن اطلاع رسانی می شود. برای سال جاری هم اعطای مرحله دوم تسهیلات کرونائی به شرکت های هواپیمایی را درخواست داده ایم که مقرر است در نشست هفته جاری ستاد ملی مقابله با کرونا، این درخواست تصویب و به بانک ها ابلاغ شود.


منبع:

1400/03/03
10:45:09
0.0 / 5
605
تگهای خبر: بانك , تسهیلات , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین