عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران:

ما الگو یا پارادایم مدیریت شهری را برهم زدیم

ما الگو یا پارادایم مدیریت شهری را برهم زدیم مرکز املاک: عضو هیئت رییسه شورا با تکیه بر این که در شورای شهر ما الگو یا پارادایم مدیریت شهری را برهم زدیم، اظهار داشت: ما با در نظرداشتن برنامه ریزی شهری فراگیر و انسان محور وارد عرصه مدیریتی پایتخت شدیم پس بیاید یکبار دیگر در این مقطع حساس دست در دست یکدیگر برای دفاع از حق انتخاب ˮجمهورˮصندوق های رای را خانه خود نماییم.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، زهرا نژاد بهرام در نطق قبل از دستور خود در سیصدمین جلسه شورا با اشاره به اینکه جمهوری یعنی رای مردم و نهاد مردم و میزان رای ملت است اظهار داشت: این کلامهای ارزشمند و قابل تامل از امام راحل است. در روزهای متعلق به امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی، لازم است بار دیگر نگاه امام به مردم را بازخوانی نماییم. امام خمینی رابطه مردم و حاکمیت را چنین تبیین کرده اند که"مردم ولی نعمت ما هستند، ما خدمتگذار مردم هستیم." مردم در چشم امام بزرگوار، عزیزترین بودنددر سیاست داخلی، اصول امام عبارت است از تکیه به رأی مردم؛ تأمین اتحاد و یکپارچگی ملت.
وی ادامه داد: انتخابات مظهر خدا باوری و مردم باوری است، چون انتخابات مظهر اراده ی آحاد مردم است؛ مردمند که مسؤلان کشور را به این وسیله انتخاب میکنند و مظهر خودباوری است، چون هر کسی که رأی در صندوق می اندازد، احساس می کند که به سهم خود در سرنوشت کشور دخالت کرده است، به سهم خود تعیین کرده است؛ حضور پر شور مردم در انتخابات تاثیر زیادی در قوت و توانایی های دولت منتخب دارد و باعث افزایش آبرو، امنیت و قدرت بازدارندگی کشور می شود.

زهرا نژاد بهرام افزود: بار دیگر در آستانه انتخابات، جمهوریت نظام جمهوری اسلامی به آزمون گذاشته شده است. انتخاباتی حساس و با اهمیت از آن جهت که ایران در رویارویی با جنگ تحمیلی و فرسایشی تحریم گرفتار چالشهای جدی شده و از آن جهت که شیوع بیماری کووید ۱۹، زیر ساخت های اجتماعی و اقتصادی تهران، ایران و جهان را به چالش کشیده است.
این عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: برای نجات ایران از مسائل چند وجهی و پیچیده ای که در مقیاس ملی و محلی آشکار و پنهان در کمین نشسته اند، افراد با دیدگاه ها و رویکردهای متفاوت و متنوع پای به عرصه کاندیداتوری ریاست جمهوری و شوراها گذاشته اند تا با انتخاب جمهور از بین دیدگاه های مختلف، افراد واجد صلاحیت به منظور زمامداری امور برگزیده شوند. اما ظاهرا برخی مفهومی تحت عنوان جمهور را باور نداشته و درک عمیق ملت را که در برهه های حساس تاریخ هزاران ساله این مرز و بوم به ظهور و بروز رسیده است، را زیر سوال می برند ! و با اهرم نظارت استصوابی که در افکار و بیان هیچیک از بزرگان و اندیشه ورزان انقلاب شکوهمند بهمن ۵۷ جایگاهی نداشته باور به نقش مردم را جدی نمی گیرند. این اندیشه ها که امروز از حاشیه به متن آمده اند دست به عدم احراز صلاحیت جمع کثیری از افراد و نمایندگان گروه ها و دیدگاه های مختلف و علاقه مندان به خدمت در عرصه ملی و منطقه ای زده اند.
نژاد بهرام ضمن اشاره به این که در شرایط کنونی بخش بزرگی از مردم نمایندگانی که پاسخگوی سلائق و دیدگاه های ایشان باشد را ندارند اضافه کرد: آنگونه که رهبر انقلاب هم خواستار بررسی دوباره شده اند! با این وجود اینجانب که سالهای سال از عمرم را صرف فعالیت برای اعتلا کشور و جمهوریت توام با اسلامیت نظام کرده ام، اعلام میکنم که علیرغم آنکه مخالفین حاکمیت جمهور امروز بیشتر از هر زمان دیگری از نا امیدی و خستگی مردم خوشحالند و از اعلام این خرسندی هم ابایی ندارند، اما کماکان و کماکان انچه مهم می باشد، صندوق رای است.
وی با اشاره به اینکه اصلاح و اصلح گری جز از راه صندوق رای حاصل نمی گردد تصریح کرد: صندوق رای مامن و فرصت اصلاح است. هر چند نمایندگان واقعی نظر ها و دیدگاههای مختلف نتوانند در آن حضور یابند، اما باید آمد و صندوق را به نام جمهور مزین کرد. در این فضای سرد که ناشی از فشار بحران های اقتصادی، بیماری عالمگیر کرونا، بیکاری و.... است و مردم شریف ایران بیشتر از هر چیز نیازمند امید و چشم اندازهای بهتر فردا هستند، هرچند برخی سازو کارهای انتخاباتی با ابزار نظارت استصوابی در مجلس و ریاست جمهوری امکان حضور را محدود ساخته اند، اما به یاد بیاوریم که انچه انقلاب را پیروز کرد مردم بودند و انچه جنگ را به سرانجام رسانید مردم بودند و انچه مارا از در بحران طاقت فرسای کرونا روبه جلو حرکت می دهد، مردم هستند.
وی افزود: پس بیاید یکبار دیگر در این مقطع حساس دست در دست یکدیگر برای دفاع از حق انتخاب جمهور صندوق های رای را خانه خود نماییم و انتخابات ۱۴۰۰ را فرصت باردیگر ساختن نماییم و قدرت مردم در تعیین سرنوشت را به رخ همه بدخواهان و دشمنان نشان دهیم و بر تارک این سرزمین نام مردم را حک نماییم. ای دلسوزان ایران، ای دغدغه مندان آینده ؛رای حق شماست باآنکه در قالب محدود، باآنکه با نظارت استصوابی. شما با رأی خود می توانید بازی قدرت را به نفع قدرت مردم هدایت کنید.
این عضو هیئت رییسه شورای شهر تهران با تکیه بر این که در شورای شهر ما الگو یا پارادایم مدیریت شهری را برهم زدیم افزود: ما با در نظرداشتن برنامه ریزی شهری فراگیر و انسان محور وارد عرصه مدیریتی پایتخت شدیم. هدف ما این بود و هست که شهروندانی شاد، سالم و آزاد داشته باشیم؛ شهروندانی که احساس رضایت از زندگی و خوشبختی دارند.
وی افزود: هدف ما این بود و هست که شهری سالم، ایمن و امن داشته باشیم. ما شعار «تهران شهری برای همه» امن، بدون فساد، بدون تبعیض، را سرلوحه کار خود قرار دادیم تا شهری زیست پذیرتر و امن تر برای همگان مهیا نماییم. باآنکه تا رسیدن به ایده آل فرسنگ ها فاصله داریم، اما در حد بضاعت خود تلاش نمودیم؛ چون که شورای شهر هم جزیی از کل منسجم است و ما هم گرفتار عوارض ناخواسته ناشی از کرونا، تحریم ها و... شدیم.
نژاد بهرام اضافه کرد: با این وجود ما پارادایمی را آغاز نمودیم که حرکت در راه رشد و توسعه است و شما عزیران خوب می دانید که حرکت در این راه زمانبر و نیازمند تداوم و پایداری در راه است. ای عزیران خوب می دانم که همچنان مشکلات شهری بر شما عرضِ اندام می کند اما ما هنوز در آغاز راه هستیم، راهی که با مشارکت شما در سال های آتی رنگ و بوی تهران را عوض خواهد نمود.
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه من دغدغه دارم، دغدغه مسیر و ادامه ریل گذاری درست انجام شده، اظهار داشت: راه ناتمامی که ماحصل آن افزایش رضایت شهروندان و در نتیجه سرمایه اجتماعی شهر نگرانم ساخته است. من دغدغه دارم که در شورای ششم سرنوشت فضاهای بی دفاع شهری، پشتیبانی از زنان شهرم، همراهی با معلولان، دستفروشان و نوسازی بافت های فرسوده و... چه خواهد شد. عزیزان آرمانهای من بلند و بضاعتم محدود و فرصت کوتاه بود. اما قطع به یقین می گویم تداوم این مسیر چهره تهران را متحول خواهد نمود.
وی در بخش دیگری از نطق خود با دعوت از شهروندان به همبستگی، اتحاد و مشارکت در راه انتخابات پیش رو افزود: باور داشته باشیم که با رای دادن می توانیم در آبادانی و توسعه تهران گام برداریم. باور داشته باشیم که دفن تجارب کسب شده در این چهار سال، سرمایه انسانی و تجربی شهر را می کاهد. بیایید کنشگری پویا باشیم و فرصت ادامه مسیر را فراهم نماییم. بیاید به شفاف شدن معاملات شهرداری که سامانه شفاف در معرض دید همه گان قرار گرفته و مانع فساد شده بیندیشیم، بیاید به صدور پروانه ساختمانی الکترونیکی که در مقابل هر نوع تخلفی در طرح تفصیلی شهر تهران توقف می کند، بیندیشیم. بیاید به شهر نفروشی بیندیشیم، بیایید به احیا ۳۰ باغ در محلات کم برخوردار بیندیشیم.
نژاد بهرام همینطور از شهروندان تهرانی خواست تا به مناسب سازی ۵۰۰ کیلومتر معبر پیاده رو بیندیشند و افزود: بیاید به پشتیبانی از دستفروشان و ایجاد سامانه ساماندهی آنها و پشتیبانی از آنها در روزهای کرونا بیندیشیم، بیاید به ۲۰۰۰ پروژه خرد مقیاس در سطح محلات بیندیشیم، بیاید به حذف امضاهای طلایی با ساماندهی شوراهای معماری و کمیسون های داخلی مناطق بیندیشیم، بیاید به پشتیبانی از حق شهروندان و پیشگیری از زیاده خواهی های نهادهای مختلف در پیرامون دانشگاه تهران بیندیشیم، بیاید به باغ راه ۹ کیلومتری به مساحت ۵۰ کیلومتر مربع در عمق بافت های فرسوده و کم برخوردار مناطق ۱۷ و ۱۸ بیندیشیم، بیاید به راه اندازی ۴۰ کیلومتر مترو و خرید ۵۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس بیندیشیم، بیاید به ۳۰ ایستگاه جدید مترو که مناسب سازی شده، بیندیشیم.
وی افزود: بیاید به ایجاد ۴ گرمخانه برای بی خانمان ها و افزایش ظرفیتی بالغ بر سه هزار نفر در آنها بیندیشیم، بیاید ببینید که درطول چهار سال قبل با تدابیر این مدیریت شهری یک نفر بی خانمان جان شیرین و عزیزش را در سرمای زمستان از دست نداد، بیاید به رفع ۱۸۰۰ نقطه بی دفاع شهری که امنیت زنان و کودکان شهرمان را به خطر می انداخت بیندیشیم، بیایید به اقدام یگانه مدیریت شهری در مقابل شیوع بیماری کرونا در ماههای نخست آن که مورد تکریم ستاد کرونا بود بیندیشیم بیاید به مقابله موثر مدیریت شهری با خطر دوسیل در سال های ۹۸ و ۹۷ که در فروردین شهر تهران را تهدید می کرد بیندیشیم. بیاید به مزین کردن نام نام اوران میهن و شهدا بر سر کوچه و برزن بیندیشیم بیاید به شفافیت شورا در تنظیم بوجه عدالت محور برای مناطق کم برخورداربیندیشیم و بیاید به شهر سازی متکی بر حق شهر و حق شهروند بیندیشیم که این مدیریت شهری آنرا فراهم نمود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: پس پر نشاط بیایید و خواهران و برادران هم فکر ما را برای نمایندگی مجدد انتخاب کنید و صندوق رای را تنها نگذارید. صندوق رای تنها مامن اصلاح و بهبود است. باور من این است که کنشگری و مشارکت شما آینده روشنی را برای شهرها و ایران عزیزتر از جانمان رقم خواهد زد. بیاید ۲۸ خرداد را با آراء خود شهر و کشور خویش را حفاظت نماییم.1400/03/19
10:37:09
0.0 / 5
300
تگهای خبر: ابزار , توسعه , خانه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین