با تصویب طراحی شهری محله فرحزاد در كمیسیون ماده۵؛

ضوابط ساخت و ساز در محله فرحزاد

ضوابط ساخت و ساز در محله فرحزاد به گزارش مرکز املاک طرح موضعی طراحی شهری محله فرحزاد با هدف صیانت از بافت پرارزش این محله به تصویب کمیسیون ماده پنج شهر تهران رسید.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست پیروز حناچی شهردار تهران و با حضور محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای اسلامی شـهر تهران، عبدالرضا گلپایگانی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران و علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج تشکیل شد و طرح موضعی طراحی شهری محله فرحزاد مورد بررسی قرار گرفت.
علی اشراقی رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در تشریح تصمیمات این جلسه اظهار داشت: طرح ساماندهی محدوده واجد ارزش فرحزاد به وسعت ۲۱۱ هکتار طی سالهای ۹۶ تا ۹۹ در کمیسیون ماده پنج و شورایعالی شهرسازی و معماری مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفته بود که نهایتاً بعد از بررسی گزارش های مربوطه در چندین جلسه کارگروه فنی و انجام اصلاحات لازم، در جلسه اخیر کمیسیون ماده پنج مطرح و تصویب گردید.
وی افزود: این طرح که شامل ۶۹ هکتار از محله فرحزاد می شود، با تمرکز بر حوزه سکونت و با هدف صیانت از بافت پرارزش این محله تهیه و تدوین شده و بر ممانعت از هرگونه تغییر در مورفولوژی بافت محله فرحزاد و توده گذاری محله " مطابق الگوی ارگانیک"، احیاء و باز زنده سازی بافت قدیم روستایی با رویکرد اقتصاد مبتنی بر گردشگری پایدار، تداوم الگوی تاریخی و شناسایی بناهای با ارزش تاریخی، تکمیل خطوط و راه اندازی ایستگاه های مترو در این محدوده تاکید دارد.
طبق گزارش روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، اشراقی اضافه کرد: با تصویب طرح موضعی طراحی شهری محله فرحزاد، بعد از سال ها ضوابط ساخت و ساز و معماری این محله تعیین و تکلیف شد.
لازم به ذکر است، در ادامه این جلسه، دستورالعمل حفاظت از بناها و ساختارهای پرارزش تاریخی بر اساس انتقال حق توسعه ه (TDR) مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با عنایت به اهمیت موضوع، قرار شد شهرداری تهران بعد از بررسی ها و هماهنگی های لازم این طرح را به کمیسیون ماده پنج عرضه کند.1400/04/06
20:20:18
0.0 / 5
239
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین