با موافقت نمایندگان؛

طرح تشكیل دو وزارتخانه حمل و نقل و ساختمان با اولویت بررسی می شود

طرح تشكیل دو وزارتخانه حمل و نقل و ساختمان با اولویت بررسی می شود مرکز املاک: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت دار طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت حمل و نقل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین موافقت کردند.



به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی با اولویت بررسی طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین»، با ۱۲۰ رأی موافق موافقت کردند.
سید غنی نظری در مخالفت با بررسی اولویت دار طرح مذکور، اظهار داشت: طرح هایی در مجلس مطرح می شوند که اولویت دار نیستند، بلکه اولویت ایجاد اشتغال، حل مشکل مسکن و این دست از مشکلات است. این که گفته شود ساخت و ساز مسکن مشکل دارد و به تفکیک وزارتخانه منجر شود تا این مساله حل شود، بی فایده است و هیچ سودی ندارد.
وی افزود: اگر این کار صورت گیرد، دولت جدید بجای ساخت و ساز باید به دنبال میز و صندلی و ساختمان و امور استخدامی و… باشد. بدین سبب حالا وقت این کار نیست و حل مشکل مسکن بستگی به مدیریت دارد، پس مشکل فعلی مدیریت است نه ساختار.
در ادامه معین الدین سعیدی در موافقت با بررسی اولویت دار طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» اظهار داشت: انتزاع این دو وزارتخانه یک ضرورت انکارناپذیر است، حالا باتوجه به مشکلاتی که وجود دارد، نتوانستیم در بحث مسکن به چشم انداز برنامه پنجم و ششم توسعه برسیم، چونکه قرار بود سالی یک میلیون مسکن تولید نماییم، اما الان از ۳۰۰ هزار واحد بالاتر نرفته است.
وی اظهار داشت: در بحث حمل و نقل، بیشترین تصادفات منجر به فوت را در تمام دنیا داریم. بدین سبب چنین مسئله ای نشان میدهد که اقدامات در زمینه حمل و نقل جاده ای در شأن مردم نبوده است.


منبع:

1400/05/07
21:32:26
0.0 / 5
270
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین