طحان نظیف خبر داد؛

شورای نگهبان طرح جهش تولید مسکن را تایید نمود

شورای نگهبان طرح جهش تولید مسکن را تایید نمود به گزارش مرکز املاک سخنگوی شورای نگهبان از تایید طرح جهش تولید مسکن از جانب شورای نگهبان اطلاع داد.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، هادی طحان نظیف در گفتگویی ضمن اشاره به آخرین نتایج بررسی طرح جهش تولید مسکن در شورای نگهبان، اظهار داشت: طرح جهش تولید مسکن چندین بار در تردد بین مجلس و شورای نگهبان بود که نخستین بار این طرح در فروردین ماه به شورای نگهبان ارسال شد و ابهامات و اشکالاتی از جانب شورای نگهبان نسبت به این طرح عنوان شد.
وی اعلام نمود: در نهایت با اصلاحاتی که مجلس شورای اسلامی نسبت به این طرح داشت، در جلسه اخیر شورای نگهبان در روز چهارشنبه مجدداً طرح جهش تولید مسکن بررسی گردید و از سوی اعضای شورای نگهبان مغایر با شرع و قانون اساسی شناخته نشد.
سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: امیدوارم که این قانون به ایجاد رونق و جهش در عرصه مسکن که یکی از صنایع پیشران کشور به حساب می آید، بیانجامد و سبب شود که دغدغه مردم در حوزه مسکن مرتفع شود.
طحان نظیف افزود: صنعت پیشران مسکن منجر به فراهم شدن زمینه اشتغال و ازدواج جوانان می شود و امیدواریم که با اجرای دقیق قانون جهش تولید مسکن این اتفاق محقق شود.
وی ضمن اشاره به جزئیات قانون جهش تولید مسکن، عنوان کرد: در ماده یک این طرح آمده است که باید در سال حداقل یک میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شود. دولت با اجرای این قانون مانعی برای تحقق این مساله ندارد و امیدواریم که همه بخش ها کمک کنند تا این قانون که یکی از وعده های دولت در روزهای انتخابات هم بود، عملیاتی شود.
سخنگوی شورای نگهبان ضمن اشاره به دیگر جزئیات قانون مذکور، اظهار داشت: ایجاد شورایعالی مسکن در بالاترین سطح به ریاست رئیس جمهور و چند تن از وزرا، ایجاد صندوق ملی مسکن با هدف تجمیع و تخصیص منابع مالی مبحث این قانون، تأمین زمین و اراضی، تأمین مصالح ساختمانی و تسهیل خدمات ساختمانی مانند صدور پروانه و گواهی آخر کار از دیگر مواردی است که در این قانون آمده است.منبع:

1400/06/06
22:57:45
0.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین