کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد تهران

کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد تهران برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و الان ( ۲۴ مهر ماه) در محدوده قابل قبول قرار داشته است اما عدم وزش باد موثر طی روز شرایط را برای انباشت آلاینده ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در بعضی مناطق فراهم می آورد.به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران از آن حکایت می کند که در بامداد امروز (۲۴ مهرماه) با آغاز تردد خودرو ها در اولین روز هفته و عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت پایداری جو در خلال روز تجمع آلاینده ها در مناطق پرتردد را به دنبال خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر باد همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه (۲۴ مهرماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

با افزایش نسبی تندی باد تا بامداد روز یکشنبه (۲۵ مهرماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال می رود کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروههای حساس قرار بگیرد.

حضور جو نسبتاً آرام در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود همینطور با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (۲۵ مهرماه) همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروههای حساس در مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/07/24
12:43:33
0.0 / 5
241
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین