در آبان ماه ۱۴۰۰؛

متوسط قیمت هر متر مسکن در تهران 32 میلیون تومان شد

متوسط قیمت هر متر مسکن در تهران 32 میلیون تومان شد مرکز املاک: متوسط قیمت مسکن در شهر تهران در آبان ماه امسال با افزایش اندک نسبت به مهرماه از متری 32 میلیون تومان گذشت.به گزارش مرکز املاک به نقل از مهر، بانک مرکزی آمار معاملات مسکن در شهر تهران طی آبان ماه سالجاری را اعلام نمود که بر مبنای آن تعداد معاملات مسکن در ماه مذکور هفت هزار و ۳۰۴ فقره معامله بود که نسبت به ماه پیش از آن (مهر ۱۴۰۰) که تعداد معاملات پنج هزار و ۴۷۱ فقره بود، رشد ۳۳.۵ درصدی و نسبت به ماه مشابه سال پیش از آن (آبان ۱۳۹۹) که تعداد معاملات چهار و ۴۶۶ فقره بود رشد ۶۳.۵ درصدی را نشان داده است.
متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در آبان ماه سال جاری ۳۲ میلیون و ۹۰ هزار تومان ارزیابی شده که نسبت به مهرماه سال جاری رشد ۱.۲ درصدی و نسبت به آبان ۱۳۹۹ رشد ۱۷.۷ درصدی داشته است.
بیشترین تعداد معاملات مسکن در آبان ماه به منطقه ۵ تهران با هزار و ۱۱ فقره و کمترین تعداد معاملات نیز به منطقه ۱۹ با ۵۶ فقره اختصاص داشته است.
گران ترین منطقه پایتخت نیز مانند سال های اخیر منطقه یک با متوسط متری ۷۲ میلیون و ۷۴۹ هزار و ۹۰۰ تومان است و ارزان ترین منطقه پایتخت نیز به منطقه ۱۸ با متوسط متری ۱۴ میلیون و ۵۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان اختصاص دارد.
اجاره بهای مسکن در آبان
بر اساس این گزارش متوسط اجاره بهای مسکن در شهر تهران طی آبان سال جاری نسبت به آبان سال گذشته، رشد ۵۱.۶ درصدی و در کل کشور افزایش ۵۴.۹ درصدی داشته است.


منبع:

1400/09/08
10:44:25
0.0 / 5
709
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین