رونمایی از سامانه تامین قطعات یدکی و لوازم مصرفی خودرو های حمل و نقل عمومی

رونمایی از سامانه تامین قطعات یدکی و لوازم مصرفی خودرو های حمل و نقل عمومی سامانه تامین قطعات یدکی و لو ازم مصرفی خودرو های بخش حمل و نقل عمومی در بیست و ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور رونمایی گردید.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، متولی مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور در تشریح رونمایی از این سامانه اظهار داشت: امروز پنجشنبه بیست و ششمین مجمع عمومی عادی سالیانه اتحادیه اجرا شد. برمبنای اساسنامه اتحادیه موظف هستیم هر ۶ ماه مجمع عمومی ر ا برگزار نماییم که در این جهت بیست و ششمین مجمع انجام شد.
وی افزود: امروز از سامانه تامین قطعات یدکی و لوازم مصرفی خودرو رونمایی گردید. هزار و ۲۸۵ شهرداری، زیر مجموعه اتحادیه در زمینه حمل و نقل همگانی هستند که شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت را شامل می شود. برمبنای درخواست رانندگان با رایزنی و پیگیری هایی که با وزارت صمت انجام شد، قرار شد کالاهای پرمصرفی همچون "روغن" و "فیلتر روغن" برای رانندگان این حوزه تامین گردد. این اقدام برمبنای توافق نامه ای سه جانبه میان اتحادیه و وزارت صمت منعقد شد تا رانندگان بتوانند قطعات پر مصرف را به قیمت تولید کننده و با درصد تخفیف ویژه ای خریداری کنند.
مدیرعامل اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور اضافه کرد: رانندگانی که بوسیله سامانه یکپارچه حمل و نقل وارد پنل خود شوند ـ شامل رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری ـ از تخفیف ویژه برای خریداری قطعات یدکی خودرو و کالاهای پرمصرف برخوردار می شوند.
متولی افزود: مقابله با قاچاق کالا و احتکار آن بوسیله عرضه قطعات بصورت مستقیم از طرف تولید کننده از دستاوردهای به کارگیری این سامانه خواهد بود. از طرف دیگر به صورتی با ارائه کالاها با تخفیفات ویژه، کمک معیشتی نیز به رانندگانی که این قطعات را بوسیله سامانه جامع حمل و نقل خریداری می کنند، خواهد شد.
وی تا کید کرد: هم اکنون دو سامانه سیمفا و سامانه جامع حمل و نقل در اتحادیه سازمانهای حمل و نقل همگانی کشور فعالیت می نمایند که سامانه قطعات یدکی نیز زیرمجموعه سامانه جامع حمل و نقل خواهد بود. همین طور سامانه یکپارچه عوارض خودرو نیز در همین اتحادیه فعالیت می کند که می تواند نقش به سزایی در گرفتن عوارض و ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری ها داشته باشد. دستگاه های ناظر همچون وزارت صمت که متولی تولید قطعات خودرو است و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز بوسیله این سامانه می توانند نقش نظارتی خودرا بهتر ایفا کنند.
به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نیز در بخش دیگری از این مراسم اظهار داشت: سازمان های حمل و نقل عمومی که شامل ۱۲۸۵ شهر زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت هستند در زمینه حمل و نقل عمومی تاثیر گذاری بسیار زیادی دارند و مردم هر روز با حمل و نقل درون شهری چه در زمینه مسافر و چه در زمینه حمل بار سر و کار دارند پس اهمیت این مساله بسیار قابل توجه است.
وی ادامه داد: وقتی جمعیت افزایش می یابد اولین کار تعیین دورنمایی برای حمل و نقل شهر است. بی شک شهری که دارای برنامه است می تواند موفق عمل کند. نخستین نیاز شهرهایی که به سمت بزرگ شدن حرکت می کنند، مطالعات حوزه حمل و نقلی است پس سازمانهای حمل و نقل بحث مطالعات و برنامه ریزی های ۱۵ تا ۲۰ ساله را باید در دستور کار خود قرار دهند.
افندی زاده اشاره کرد: امروز باید تبادل اطلاعات برای تقویت حمل و نقل همگانی شهرها صورت گیرد. در زمینه حمل و نقل درون شهری به سبب تنوع، یکپارچگی کمتری را شاهد می باشیم پس هر شهری برنامه ریزی مخصوص خودرا دارد ولی باید یکپارچگی حمل و نقل درون شهری و برون شهری اتفاق بیافتد. انتظار می رود در شهرها مطالعات حمل و نقلی در شورای هماهنگی ترافیک شهرهای کشور تجمیع شود.
معاون وزارت راه و شهرسازی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر لزوم بهره گیری از سامانه های هوشمند در زمینه حمل و نقل اظهار داشت: اساسا با وجود سامانه ها می توانیم نقاط ضعف را بهتر احصاء نماییم و پیگیر مشکلات باشیم. پیگیری مشکلات بدون سامانه های یکپارچه دشوار خواهد بود پس ایجاد سامانه های هوشمند در زمینه حمل و نقل عمومی از اهمیت به سزایی برخوردارست ولی باید همه این سامانه ها که در اختیار سازمان ها و نهادهای مختلف است بصورت یکپارچه با یکدیگر ارتباط داشته باشند.
وی اشاره کرد: در زمینه نوسازی ناوگان حمل و نقل باید ایجاد انگیزه برای بخش خصوصی اتفاق بیفتد. باید نگاه درستی به سرمایه گذار داشته باشیم. تا سرمایه گذاری در این عرصه بصورت صحیح و درست اتفاق بیافتد. در زمینه حمل و نقل درون شهری باید شرکتهای قوی با سرمایه گذاری مناسبی شکل بگیرند. انتظار می رود اتحادیه ها با تبادل اطلاعات و تجربیات گام های موثری در این عرصه بردارند.1401/04/31
13:41:21
0.0 / 5
230
تگهای خبر: تولید , جمعیت , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین