سند جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده با امکان تهاتر زمین

سند جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده با امکان تهاتر زمین به گزارش مرکز املاک، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در اجرای سند تحول دولت، بسته جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده افراد می توانند در ازای واگذاری واحد مسکونی در بافت فرسوده زمین دریافت نمایند.


به گزارش مرکز املاک به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در اجرای سند تحول دولت بسته جامع تشویقی نوسازی بافت های فرسوده با امکان تهاتر زمین تکمیل می شود. بگفته آئینی در این طرح مالک یک واحد مسکونی در بافت فرسوده در صورت تمایل می تواند که واحد خودرا در اختیار مجری طرح نوسازی قرار دهد و در ازای آن یک قطعه زمین در یکی از شهرهای جدید یا زمینهای در اختیار وزارت راه و شهرسازی بصورت تهاتر دریافت کند و متناسب با نیاز خود بسازد.
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران اضافه کرد: شهرداری ها موظفند در این موارد برای صدور پروانه حداقل ۵۰ درصد الی ۱۰۰ درصد تخفیف بدهند که دولت این مبلغ را برای آنها جبران خواهدنمود. ۱۶۶ هزار هکتار بافت هدف شامل بافت تاریخی، بافت فرسوده میانی و سکونتگاه های غیر رسمی در کشور وجود دارد که ۲۳ درصد سطح شهرها را با یک سوم جمعیت شهری کشور در بر می گیرد. بگفته دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری از این مقدار ۷۴ هزار هکتار بافت فرسوده میانی، ۳۲ هزار هکتار بافت تاریخی و ۵۹ هزار هکتار بافت حاشیه ای است که در ادوار دولت های گذشته تا کنون در حدود ۲۱۰ هزار واحد مسکونی بازسازی شده و به ازای آنها ۶۷۰ هزار واحد مسکونی جدید تولید شده است.

1401/07/05
14:30:08
0.0 / 5
159
تگهای خبر: بازسازی , تولید , جمعیت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین