معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد اعلام كرد؛

جذب ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مناطق آزاد

جذب ۳۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در مناطق آزاد به گزارش مرکز املاک، معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: ارزش سرمایه گذاری در مناطق آزاد از مهر سال قبل تا مهر امسال بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد تومان ارزیابی شده است.


به گزارش مرکز املاک به نقل از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، آقای احمد جمالی، معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: عملکرد مناطق آزاد و ویژه اقتصادی باید نسبت به روند گذشته، اهداف و رقبای منطقه ای ارزیابی شود ضمن این که باید یک بازه زمانی مشخصی را هم برای آن در نظر گرفت.

به قول آقای جمالی مقایسه مناطق آزاد با شهرک ها و نواحی صنعتی یک مقایسه نادرست است، شهرک ها و نواحی صنعتی در بودجه ردیف و حکم دارند، اما مناطق آزاد ردیف بودجه ای ندارند یعنی دولت فقط قطعه زمینی می دهد و هیچ تأمین مالی برای انجام زیرساخت ها انجام نمی دهد ضمن این که محدوده شهرک ها خیلی کم است.

معاون اقتصادی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می گوید: قانون در هدف گذاری تأسیس مناطق آزاد به ۱۰ یاد شده کرده که هیچ یک از این ها در شهرک ها وجود ندارد و همچون این اهداف میتوان به عرضه خدمات عمومی، حضور فعال در بازارهای جهانی و تنظیم بازار کار و کالا اشاره نمود.

آقای جمالی اظهار داشت: ارزش سرمایه گذاری در مناطق آزاد از مهر سال قبل تا مهر سال جاری بالغ بر ۳۲ هزار میلیارد تومان و ارزش تولیدات این مناطق هم بیشتر از ۸۰ هزار میلیارد تومان است. سال جاری میزان صادرات نسبت به واردات در این مناطق پیشی گرفت و در نتیجه تراز تجاری مناطق آزاد پس از سی سال برای نخستین بار مثبت شد.

1401/07/07
12:24:43
0.0 / 5
149
تگهای خبر: ارزیابی , تولید , خانه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین