موافقت هیات وزیران با اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری ها

موافقت هیات وزیران با اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری ها به گزارش مرکز املاک، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور اعلام نمود: هیئت وزیران در جلسه ۲۴ مهرماه که به ریاست آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی تشکیل شد، به منظور ایجاد رضایتمندی و ارتقای امنیت شغلی دهیاران، پیشنهاد وزارت کشور در خصوص اصلاح آئین نامه استخدامی دهیاری های کشور را به تصویب رساند.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد اضافه کرد: به باعث اصلاح آئین نامه مذکور، بکارگیری نیروی انسانی در دهیاری ها برپایه تشکیلات مصوب و در چهارچوب قانون کار صورت خواهد گرفت. مدت قرارداد کار با نیروهای بکار گرفته شده یک ساله بوده و تمدید آن در صورت تأمین اعتبار، احتیاج به خدمت و رضایت از عملکرد بلامانع خواهد بود.
وی ادامه داد: همینطور بکارگیری نیروی انسانی در دهیاری ها، طبق تشکیلات مصوب، رعایت مراتب شایستگی، برابری فرصت ها، با موافقت وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور) از راه آزمون عمومی امکان پذیر است و چگونگی اجرا به باعث دستورالعملی است که ظرف سه ماه از ابلاغ این آئین نامه، توسط وزارت کشور تهیه و ابلاغ می شود.

جمالی نژاد افزود: برای دهیاران متقاضی خدمت در دهیاری، منوط به شرکت در آزمون عمومی به ازای هر سال سابقه خدمت بعنوان دهیار، امتیازاتی در نظر گرفته شده که متناسب با سوابق خدمت تمام وقت یا پاره وقت دهیاران در دستورالعمل مربوط پیشبینی خواهد شد و امنیت شغلی دهیاران را افزایش خواهد داد.

وی افزود: شرایط اختصاصی برای شرکت در آزمون در آگهی بکارگیری نیرو تعیین خواهد شد. برپایه این مصوبه، کارگران خدماتی و رانندگان از شرط دارا بودن گواهینامه انتهای دوره متوسطه (دیپلم) معاف شده اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، به قول جمالی نژاد، حقوق و مزایای دهیار و نیروهای دهیاری هم برپایه مصوبات شورای عالی کار و اعتبارات مصوب دهیاری، متناسب با ساعات کار و نوع شغل تعیین و دستورالعمل نحوه تعیین حقوق و مزایای دهیاران و نیروهای دهیاری توسط سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تهیه و ابلاغ خواهد گردید.1401/07/26
10:57:34
0.0 / 5
196
تگهای خبر: توسعه , خدمات , روستا , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین