معاون وزیر راه و شهرسازی؛

وام نوسازی بافت های فرسوده

وام نوسازی بافت های فرسوده به گزارش مركز املاك دبیر ستاد ملی بازآفرینی شهری اظهار داشت بانك مسكن هزار میلیارد تومان از محل استمهال مسكن مهر و ۴ هزار میلیارد تومان از منابع داخلی خود را به صورت وام نوسازی بافت فرسوده پرداخت می نماید.به گزارش مركز املاك به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی گفت: در روزهای اخیر هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی برای اعطا به انبوه سازان ابلاغ شد كه در واقع اتفاق بزرگی برای حمایت از انبوه سازان در نوسازی بافت های فرسوده محسوب می شود.
وی افزود: جلساتی را با بانك مركزی و معاونت اجرایی درخصوص دو مصوبه داشتیم كه اعطای تسهیلات به انبوه سازان یكی از آنها بود و توسط بانك مركزی انجام شد. مصوبه دوم هم به میزان هزار میلیارد تومان كه امیدواریم ابلاغ شود تسهیلات برای مردم است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص نحوه تأمین تسهیلات نوسازی بافتهای فرسوده گفت: بانك مسكن از محل استمهال مسكن مهر مبلغ هزار میلیارد تومان به اضافه ۴ هزار میلیارد تومان كه خودش اضافه می كند تسهیلات نوسازی ۱۲ درصد به مالكان و ساكنان بافت های فرسوده پرداخت می كند.
ایزدی پرداخت این تسهیلات را فرصتی كم نظیر برای انبوه سازان و خریداران مسكن در بافتهای فرسوده دانست و گفت: ساز و كاری كه این مصوبه در نظر گرفته تضمین فروش برای انبوه سازان فراهم می كند زیرا با توجه به سود ۸ درصد قطعا تقاضا برای خرید این واحدها بالا می رود. انبوه سازی كه می خواهد در این بافتها پروژه ای را شروع كند با استفاده از سرمایه گذاری خرد از طریق مالكان وجوهی دریافت می كند، خودش هم پولی می گذارد و اگر دو سپرده ۴۰ میلیون تومانی در بانك بگذارد ۱۶۰ میلیون تومان وام با سود ۸ درصد دریافت می كند كه در تاریخ ایران بی سابقه است.
وی تصریح كرد: وجود ۲.۶ میلیون مسكن خالی در كشور نشان می دهد كه انبوه سازان تاكنون راه را اشتباه رفته اند لذا باید از این به بعد در سرمایه گذاری دقت كنند. قطعا بافت فرسوده بهترین نقطه برای سرمایه گذاری است.
مدیرعامل شركت عمران و بهسازی شهری با اشاره به آمار رو به رشد پروانه های ساختمانی در بافت فرسوده تهران گفت: آمار پروانه صادره در كل شهر تهران از ابتدای سال جاری تا الان منفی بوده اما در مناطق ۱۱ و ۱۲ معادل ۵۶ درصد رشد داشته است. این نشان می دهد سرمایه گذاران متوجه شده اند باید كجا ورود كنند.
ایزدی به رشد متوسط قیمت مسكن در منطقه ۱۲ اشاره و خاطرنشان كرد: گزارش بانك مركزی از بازار مسكن در تیرماه سال جاری نشان می دهد بیشترین رشد متوسط قیمت در این ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل به منطقه ۱۲ با ۱۳ درصد افزایش تعلق دارد.
 

1396/05/15
20:11:24
5.0 / 5
4863
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین