مدیركل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران خبر داد

ارسال کارت بلیت رایگان مترو به آدرس دانش آموزان

ارسال کارت بلیت رایگان مترو به آدرس دانش آموزان مرکز املاک: مدیرکل حمل و نقل عمومی شهرداری تهران اعلام نمود که کارت بلیت های رایگان دانش آموزان و دانشجویان از اول تا پایان مهرماه قابل استفاده می باشد.


به گزارش مرکز املاک به نقل از ایسنا، مهدی گلشنی ضمن اشاره به برنامه ریزی ها برای کنترل ترافیک مهر، اظهار داشت: ستاد استقبال از بازگشایی مدارس هر ساله از شهریور ماه آغاز می شد اما به سبب اجرایی تر کردن مصوبات کمیته های تخصصی این ستاد از آغاز مرداد ماه سالجاری فعالیت این ستاد شروع شده است.
وی افزود: در کمیته حمل و نقل تخصصی کنترل ترافیک، معاونت حمل و نقل و ترافیک مسئول این کمیته است و عمده ترین مساله ای که پیش گرفته در بحث شناورسازی است. در مورد شناورسازی، هیئت وزیران در ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ ابلاغیه ای به دستگاه ها داشته و آنها را مکلف کرده که در سال ۱۴۰۲ شناورسازی ساعات را الزامی نمایند. بعضی از دستگاه ها هنوز اقدامی برای آن انجام ندادند.
مدیرکل حمل و نقل عمومی و امور مناطق معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد: از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور که بحث ساعات کار برای بهینه سازی سوخت اتفاق افتاده بود، از ۱۵ شهریور هم می بایست مصوبه هیئت وزیران جاری باشد و روند ساعت کاری ادارات اجرایی شود. در واحدهای ستادی از ساعت ۷ تا ۹ بامداد است. مقاطع متوسطه آموزشی از ۷.۵ صبح، مقاطع ابتدایی و آموزش عالی از ۸ بامداد آغاز به کار می کنند. همینطور به دنبال آن هستیم ساعات شروع دانشگاه ها را به ۸: ۳۰ بامداد تغییر داده و یک هفته تا ۱۰ روز اول را به صورت مجازی برگزار نماییم.
گلشنی که در رادیو گفت و گو می کرد، همینطور افزود: به جز مواد پروتئینی و مواد لبنیات که باید در ساعات ابتدایی بامداد توزیع شود، هماهنگ شده سایر کالاها در ساعات غیر پیک توزیع شوند. تلاشها بر اینست که حدود ۲ میلیون سفری که در ساعات پیک صبحگاهی داریم که ۶۲ درصد آنها شغلی و ۲۸ درصد آنها تحصیلی است را بتوان مدیریت ترافیک کرد.
وی پیرامون حمل و نقل مجانی برای دانش آموزان و دانشجویان اظهار داشت: کارت بلیت مربوطه برای این گروه پیشبینی شده که تا ۳۱ شهریور در دفاتر خدمات الکترونیک باید حاضر شوند. کارت ها به نشانی که دانش آموز اعلام نموده فرستاده می شود و دانش آموزان و دانشجویان می توانند از اول تا پایان مهرماه از آن استفاده نمایند.1402/05/20
15:30:19
0.0 / 5
248
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سفر , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین