مقام مسئول سازمان بنادر خبر داد:

انجام پژوهش حمل و نقل تركیبی دریایی-ریلی در مركز مطالعات بنادر

انجام پژوهش حمل و نقل تركیبی دریایی-ریلی در مركز مطالعات بنادر مركز املاك: رئیس مركز مطالعات و تحقیقات سازمان بنادر و دریانوردی از انجام پژوهشی در این مركز با هدف امكان سنجی توسعه حمل و نقل تركیبی دریایی ـ ریل پایه اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، علی مرادی در نشست خبری درباره فعالیت های مركز بررسی ها و مطالعات استراتژیك سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: این مركز فعالیت های مطالعاتی سازمان را برعهده دارد كه هدف از انجام این تحقیقات، بهینه سازی روند امور فعالیت های دریایی و بندری است.
وی با اشاره به اینكه پروژه های مطالعاتی این مركز برای برآورده كردن نیازهای مطالعاتی سازمان بنادر است، اضافه كرد: بعد از آنكه سازمان بنادر پروژه های تحقیقاتی را به این مركز سفارش داد، ما هم با استفاده از افراد دانشگاهی و شركت های تحقیقاتی این پروژه ها را به یك فرصت مطالعاتی تبدیل نموده و سفارش انجام آنها را به این مراكز عرضه می دهیم.
رئیس مركز بررسی ها و مطالعات استراتژیك سازمان بنادر و دریانوردی یكی دیگر از اقدامات این مركز را اشاعه و انتشار فرهنگ دریایی عنوان و اظهاركرد: همچون این اقدامات همكاری با وزارت آموزش و پرورش در مورد انتشار كتب درسی پایه های مختلف در ۵۵ كتاب با محوریت معرفی فعالیتهای دریایی و بندری است، همینطور فیلم های آموزشی در ۲۵ محور و ۲۰۰ دقیقه است كه برای دانش آموزان به نمایش درمی آید.
این استاد دانشگاه یكی دیگر از مهمترین اقدامات این مركز را انتشار كتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی با همكاری دانشگاه تهران دانست و اظهار داشت: پروژه تألیف این كتاب در سال ۹۴ شروع شد و امسال در جشنواره فارابی و هم جشنواره انتخاب كتاب سال بعنوان كتاب برگزیده معرفی گردید. در این كتاب ۵ هزار سال تمدن دریایی ایران معرفی شده است.
مرادی با اشاره به حمایت مركز مطالعات سازمان بنادر از رساله های دانشجویی كارشناسی ارشد و دكترا، اظهار داشت: این مركز ساماندهی بنادر تجاری كوچك كشور را هم در دست مطالعه دارد. هم اكنون یكی از مشكلاتی كه سازمان بنادر دارد این است كه معلوم نیست كاربرد بنادر تجاری كوچك چیست و متولی آنها چه دستگاه و یا فردی خواهد بود، بنابراین ما در این مركز طرح مطالعاتی در این زمینه تهیه كرده ایم و با همكاری یكی از دانشگاه ها، این پژوهش در حال انجام می باشد.
وی یكی دیگر از پروژه های این مركز را بررسی وضعیت منابع انسانی سازمان بنادر دانست و اظهار داشت: همینطور به این مركز پیشنهاد شده تا مطالعاتی در مورد حمل و نقل تركیبی ریل پایه و افزایش سهم حمل و نقل از بندر به ریل صورت گیرد.
مرادی ساخت قایق خودران هیدروگرافی ربات را از دیگر تولیدات مركز مطالعات سازمان بنادر معرفی نمود و اضافه كرد: این قایق هم اكنون در بندر امیرآباد به صورت خودران به بررسی وضعیت محوطه بندری می پردازد كه امكان تولید انبوه این محصول و توزیع آن در سایر بنادر هم وجود دارد.
این مقام مسئول در سازمان دریانوردی، بودجه سال آینده مركز تحقیقات سازمان بنادر را ۳۰ میلیارد تومان و بودجه سال جاری (۹۶) را در حدود ۲۴ میلیارد تومان عنوان نمود.

1396/12/03
15:01:52
5.0 / 5
4978
تگهای خبر: توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین