معاون مدیرعامل راه آهن خبر داد:

سفر نوروزی ۱ و نه دهم میلیون نفر با قطار، رشد ۱۰ و یك دهم درصدی نسبت به ۹۶

سفر نوروزی ۱ و نه دهم میلیون نفر با قطار، رشد ۱۰ و یك دهم درصدی نسبت به ۹۶ مركز املاك: معاون مسافری راه آهن از جابه جایی ۱ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۷۲۳ نفر با استفاده از قطار در طرح نوروزی ۹۷ از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۶ لغایت ۱۵ فروردین ۹۷ اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از وزارت راه و شهرسازی، میرحسن موسوی با اشاره تعداد سفرهای ریلی انجام شده در طرح نوروزی ۹۷ از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۶ لغایت ۱۵ فروردین ۹۷ تصریح كرد: طی این مدت ۱ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۷۲۳ نفر با استفاده از حمل ونقل ریلی جابه جا شدند كه در مقایسه با تعداد ۱ میلیون و ۳۸۸ هزار مسافر جابه جا شده در مدت مشابه سال قبل ۱۰.۱ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه كرد: تأخیر حركت از مبدأ در این ایام به كمتر از ۱۸ ثانیه و تأخیر در رسیدن به مقصد به كمتر از ۱۹ دقیقه رسیده است كه بدون احتساب تأخیر قطارهای حومه ای میانگین تأخیر قطارهای دوربرد برون شهری كمتر از ۲۷ دقیقه بوده است.
معاون مسافری شركت راه آهن بیان داشت: در طرح سفرهای نوروزی راه آهن ۴۸۴۰ رام قطار برای جابجایی مسافران فعالیت داشته اند كه نسبت به سال قبل به لحاظ تعداد از رشد ۱۵ درصدی برخوردار بوده است.
موسوی میزان استقبال مردم از سفر با قطار در نوروز ۹۷ نسبت به نوروز ۹۶ را مثبت ارزیابی كرد و اظهار داشت: رشد ۱۰.۱ درصدی جابجایی مسافر حاكی از همین مسئله است و در بعضی از روزهای ایام نوروز بخصوص در ایام ابتدایی دور اول و دوم ضریب اشغال قطارها ۱۰۰ درصد بوده است.
وی با عنایت به رضایت مسافران از سفر با قطارهای مسافربری در روزهای نوروز امسال خاطرنشان كرد: این میزان رضایت به خاطر بهبود خدمات سفر در ایستگاه ها و در طول مسیر از جانب شركت های مسافربری بود به صورتی كه تمامی منسوجات راهبری برای سفرها نو شد و شركت ها هم در رقابت با یكدیگر واگن های VIP و پذیرایی های متفرقه ای به مسافران عرضه كردند.
معاون مسافری راه آهن از انعقاد قرارداد با یكی از دانشگاه های معتبر كشور برای انجام نظرسنجی و تهیه گزارش از میزان رضایت مسافران از سفرهای ریلی در روزهای نوروز اطلاع داد و اظهار داشت: بعد از تكمیل گزارش و انجام تحلیل و بررسی از جانب معاونت مسافری شركت راه آهن آن گزارش برای رؤیت مردم عرضه می گردد.
موسوی در ادامه بیان داشت: در نهایت این گزارش در جهت سیاست های وزیر راه و شهرسازی در خصوص ترغیب مسافر برای انتخاب حمل ونقل ریلی به جای جاده در برنامه های آتی شركت راه آهن استفاده خواهد شد.
وی خاطرنشان كرد: در روزهای نوروز قطارهای حومه ای متناسب با تقاضا همواره در حال فعالیت و خدمت رسانی به مردم بوده است.
معاون مسافری شركت راه آهن با اشاره به استقبال مطلوب مردم از قطارهای گردشگری در روزهای نوروز اظهار داشت: در طرح سفرهای نوروزی ۹۷ قطارهای گردشگری در قالب تورهای یك روزه در ۸ مسیر تهران ـ سوادكوه، تهران ـ بیابانك، تبریز ـ رازی، تبریز ـ جلفا، اراك ـ چشمه بلاغ حك، اهواز ـ تنگه پنج، گرگان ـ اینچه برون و گرگان ـ بندر تركمن نسبت به جابه جایی گردشگران فعالیت داشتند.
موسوی در انتها تصریح كرد: همینطور بیست و چهارمین قطار گردشگری بین المللی در شامگاه ۱۴ فروردین ماه با گردشگرانی از كشورهای كانادا، انگلستان، استرالیا، دانمارك، ایتالیا، سنگاپور، پرو و مالزی وارد كشور شد تا از استان های خراسان رضوی، تهران، اصفهان، شیراز، یزد و كرمان بازدید نمایند.

1397/01/19
18:19:43
5.0 / 5
4589
تگهای خبر: شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین