مقام مسئول در راه آهن تهران؛

امسال سكوی ایستگاه مترو به سكوی ایستگاه راه آهن تهران متصل می گردد

امسال سكوی ایستگاه مترو به سكوی ایستگاه راه آهن تهران متصل می گردد مركز املاك: مدیركل راه آهن تهران، از انجام مراحل نهایی اتصال راه آهن تهران به مترو اطلاع داد و اظهار داشت: امسال مسافران می توانند به صورت مستقیم از سكوهای ایستگاه تهران به خطوط مترو دسترسی داشته باشند.به گزارش مركز املاك به نقل از صداوسیما، رضا شاكری اظهار داشت: در طبقه منفی ۲ ایستگاه راه آهن تهران همه سكوهای مسافری با مترو متصل خواهند شد.
وی اضافه كرد: گالری سمت سكوها را پیمانكار راه آهن انجام می دهد و خطوط مترو را هم شركت مترو احداث می كند. اكنون فعالیت هر دو كارگاه به ساختمان اصلی ایستگاه رسیده است.
شاكری با اشاره به اینكه راه دسترسی در بخشی از سكوها احداث و دو گالری در بخش های شرقی و غربی ایستگاه بوجود آمده است، اظهار داشت: با افتتاح این طرح مسافران به صورت مستقیم از قطار به مترو سوار خواهند شد.
وی اضافه كرد: امسال باید طبقه منفی دو ایستگاه تهران آماده سازی شود كه این دو بخش به یكدیگر متصل شوند.
به گفته شاكری عملیات اتصال در ایستگاه های جوانمرد قصاب و شهرری هم در حال انجام می باشد و با انجام این طرح سه ایستگاه تهران، جوانمرد قصاب و شهرری به ایستگاه های تبادلی میان مترو و راه آهن تبدیل خواهند شد.
مدیركل راه آهن تهران همینطور درباره طرح جامع ایستگاه تهران اظهار داشت: طرح جامع كه مشاور در حال تهیه آن است، هنوز نهایی نشده؛ اما خروجی های آن در حال انتشار می باشد و امسال این طرح به تصویب می رسد. بر مبنای این طرح برنامه های توسعه پیش گرفته خواهد شد.
شاكری به طرح های توسعه راه آهن تهران در سال ۹۷ اشاره نمود و اظهار داشت: افزایش ظرفیت ایستگاه و احداث پاركینگ های چند منظوره برای پارك و تعمیرات قطارها همچون این طرح ها هستند.
به گفته وی با استفاده از این پاركینگ ها می توان پذیرای تعداد بیشتری قطار در تهران بود و در هنگام توقف به تجهیز این قطارها پرداخت.
شاكری گسترش قطارهای حومه ای را از دیگر طرح های توسعه راه آهن تهران در سال ۹۷ برشمرد و اظهار داشت: قطارهای حومه ای كه بحث جدیدی است و بر روی آن تاكید فراوانی هم هست. این قطارها نیاز به خطوط و پاركینگ های خاص خود دارد كه برای احداث آن ها در تهران برنامه ریزی كردیم.
مدیر كل راه آهن تهران ادامه داد: طرح های زیادی برای اجرا وجود دارد، اما هنوز اعتبارات راه آهن تهران در سال ۹۷ تصویب نشده است.

1397/02/16
13:34:11
5.0 / 5
4550
تگهای خبر: احداث , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین