در گفتگو با مهر مطرح شد؛

صنعت ریلی خودكفاترین بخش حمل و نقلی ایران، تكنولوژی تولید داریم

صنعت ریلی خودكفاترین بخش حمل و نقلی ایران، تكنولوژی تولید داریم مركز املاك: دبیرانجمن شركت های حمل و نقل ریلی اظهار داشت: خروج آمریكا از برجام و بازگشت احتمالی تحریم ها نمی تواند تاثیری بر توسعه صنعت ریلی چه در بخش زیرساخت و چه در بخش ناوگان داشته باشد.مجید بابایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تاثیر خروج آمریكا از برجام بر صنعت ریلی اظهار داشت: صنعت ریلی ایران ۹۰ سال است كه همواره با نگاه توسعه ای و رو به رشد فعالیت دارد و همه ۴۰ سال پس از انقلاب همواره تحریم بوده ایم، ازاین رو احتمال بازگشت تحریم ها نمی تواند تاثیر چندانی بر این صنعت داشته باشد. با اینكه در دوره برجام گشایش هایی برای این صنعت به خصوص در زمینه خرید ناوگان نو به وجود آمد، اما در صورت بازگشت تحریم ها هم امكان تامین ناوگان ریلی با استفاده از روش های جایگزین و مسیرهای غیربانكی امكانپذیر خواهد بود.
وی درباره تاثیر بازگشت احتمالی تحریم ها بر بخش زیربنایی ریلی تصریح كرد: حوزه زیربنایی ریلی كمترین وابستگی به خارج را دارد و ما در این حوزه چه در بخش مهندسی و چه در بخش تولید قطعات كاملا خودكفا هستیم. تنها در بخش ریل است كه واردكننده ایم، ولی با عنایت به اینكه خط تولید ریل در داخل بوجود آمده ولی هنوز فعال نیست، امكان فعال كردن خط تولید ریل ملی هم در صورت هماهنگی میان تولیدكننده و شركت راه آهن یا شركت ساخت و توسعه وجود خواهد داشت.
دبیر انجمن شركت های ریلی ادامه داد: در زمینه ناوگان با اینكه همه شركت های تولید واگن در یكی دو سال اخیر به علت افزایش سفارشات شركت های ریلی فعال شده اند اما در مواردی همچنان واردات واگن داریم كه با عنایت به اینكه تكنولوژی تولید ناوگان و واگن چندان پیچیده نیست و مهندسان ایرانی توان فعال كردن آن را دارند، امكان كاهش واردات در این زمینه وجود دارد.
بابایی بیشترین وابستگی در بخش ناوگان را واردات لوكوموتیو عنوان و خاطرنشان كرد: این وابستگی در بخش واگن های مسافری و باری بسیار كمتر است و در صورت بازگشت تحریم ها تنها ممكن است هزینه تامین ناوگان برای شركت های ریلی افزایش یابد كه علت آن هم تحریم های بانكی است و ما مجبوریم ناوگان ریلی را از مسیرهایی غیر از قراردادهای بانكی خریداری نماییم.


1397/02/22
19:16:27
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: بانك , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین