كاهش اعتماد عمومی بزرگترین تهدید پدافند غیرعامل است

كاهش اعتماد عمومی بزرگترین تهدید پدافند غیرعامل است مركز املاك: سمنان- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان اظهار داشت: كاهش اعتماد عمومی و دلسردی مردم از مسئولان دستگاه های اجرایی، بزرگترین تهدید پدافند غیرعامل است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، سعید ناجی روز یكشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان در سالن مدیریت بحران استانداری اضافه كرد: اعتماد عمومی بزرگترین سرمایه است و مسئولان و همه دلسوزان جمهوری اسلامی باید این مهم را مد نظر قرار دهند.
وی اظهارداشت: با عنایت به پیشرفت، گستردگی و سرعت فناوری، سرعت نفوذ افزایش یافته و دیگر محدودیت زمانی و مكانی معنا ندارد و باید توجه به پدافند غیرعامل بیش از گذشته توجه گردد.
وی ادامه داد: مقابله با تهدیدات سایبری نیازمند فكر و تمهیدات ویژه است و كشور باید در بخش تهدیدات نظامی و غیر نظامی و پدافند غیرعامل آمادگی لازم را داشته باشد.
ناجی با بیان این كه دشمن به بخش های صدمه پذیر كشور صدمه وارد می كند، خاطرنشان كرد: باید با اقدامات هوشمندانه و پدافند غیرعامل این تهدیدها را رفع كرد.
مدیركل پدافند غیرعامل استانداری سمنان اظهار داشت: مصون سازی انرژی استان در مقابل حملات سایبری از برنامه های پدافند غیرعامل این استان امسال است.
ایرج كارخایی اضافه كرد: هدف از پدافند غیرعامل دور كردن كشور از تهدیدات و خطر است تجهیزات راهبردی در بحث انرژی هایی مانند آب، برق و گاز همواره مورد توجه دشمنان است و مصون سازی انرژی برای تداوم خدمات رسانی در شرایط بحرانی مورد توجه باشد.
وی اظهارداشت: استقرار برق های مولد اضطراری در دستگاه های اجرایی، فرمانداری ها، بخشداری ها و شهرداری ها به منظور تداوم خدمات رسانی در موقع خطر، اجرای مصون سازی زیر ساخت های بزرگ شهری و تخلیه اضطراری در شرایط خطر و بحران را از دیگر برنامه های پدافند غیرعامل است.
وی ادامه داد: تابحال 50 دستگاه اجرایی استان با 123 ژنراتور برق مجهز شده اند تا در مواقع بحرانی از این مولدهای برق استفاده كنند.
پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات پیشگیرانه دفاعی و غیرنظامی است كه به جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای اصول آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی كشور در شرایط بحرانی جلوگیری كرد.
اصول پدافند غیرعامل در سه حوزه تخصصی سایبری، زیستی و فنی تعریف شده است كه تهدیدات بیولوژیك و بیوتروریسم در حوزه زیستی قرار می گیرد.
تهدیدهای حوزه پدافند غیرعامل در زمان حاضر در سه گروه تهدیدهای نظامی، زیستی و سایبری تقسیم بندی می گردد.
6026/7342


1397/02/23
15:36:35
5.0 / 5
4106
تگهای خبر: استان , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین