مدیرعامل سازمان بنادر اعلام كرد؛

سرمایه گذاری ۴۰۴ میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندر چابهار

سرمایه گذاری ۴۰۴ میلیارد تومانی بخش خصوصی در بندر چابهار مركز املاك: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: با قرارداد امروز، بخش خصوصی ۴۰۴ میلیارد تومان برای احداث دو پروژه ترمینال صادرات مواد معدنی و كارخانه تصفیه شكر سرمایه گذاری می نماید.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، محمد راستاد در مراسم امضای قرارداد بهره برداری از نخستین ترمینال تمام مكانیزه مواد معدنی و احداث كارخانه تصفیه شكر در بندر شهید بهشتی، اظهار داشت: در جهت سیاست های توسعه دریامحور به خصوص توسعه سواحل مكران، سال قبل شاهد بهره برداری از فاز اول بندر شهید بهشتی چابهار با حضور رئیس جمهور و مقامات كشورهای همسایه بودیم كه با این اقدام، ظرفیت این بندر از ۲.۵ میلیون به ۸ میلیون تن در سال افزایش پیدا كرد، ضمن اینكه در حال تبدیل این بندر به بنادر نسل سوم هستیم.
وی اضافه كرد: منظور از بنادر نسل سوم بنادری هستند كه صرفا برای تخلیه و بارگیری نبوده و به مركزی برای تولید، توزیع و لجستیك كالا تبدیل می شوند، به همین منظور، امروز شاهد امضای قراردادی برای احداث ترمینال صادرات مواد معدنی و هم كارخانه تصفیه شكر در بندر شهید رجایی هستیم.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: شركت IPGL هند با سرمایه گذاری ۸۵ میلیون دلاری برای تامین تجهیزات بندری چابهار به صورت BOTمدت ۱۰ سال در بندر چابهار ورود كرده است و تا اواسط تیرماه امسال، بهره برداری موقت از پایانه بندری چابهار از جانب این شركت هندی انجام می گردد كه به همین منظور ۴۰۰ هكتار از اراضی پس كرانه بندر چابهار تملك شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: قراردادی كه امروز به امضا خواهد رسید، در بخش احداث ترمینال مكانیزه صادرات مواد معدنی رقم ۲۸۰ میلیارد تومان است كه بعد از احداث، ۷۵ نفر به صورت مستقیم و ۱۷۵ نفر به صورت غیرمستقیم شاغل می شوند. ظرفیت این پروژه۱۵ میلیون تن بوده و ۱۳ هكتار از اراضی بندری را به خود اختصاص می دهد.
به گفته راستاد، قرارداد احداث كارخانه شكر هم با سرمایه گذاری به مبلغ ۱۲۴ میلیارد تومان با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن و بهره برداری ۴۰ ساله در ۵ هكتار از اراضی بندری بسته شده است.

1397/03/03
21:30:35
5.0 / 5
4209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین