400 زن صدمه دیده كردستانی زیر پوشش طرح تاب آوری قرار می گیرند

400 زن صدمه دیده كردستانی زیر پوشش طرح تاب آوری قرار می گیرند مركز املاك: سنندج - مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری كردستان با اشاره به آغاز فاز سوم طرح تاب آوری اجتماعی در جوامع محلی استان اظهار داشت: در این طرح، 400 زن صدمه دیده یا صدمه پذیر زیر پوشش قرار می گیرند.


لیلا آژیر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: مخاطبان ما در اجرای فاز سوم طرح هر كدام به مدت 60 ساعت آموزش تاب آوری می بینند.
وی با اشاره به اینكه برای اجرای این طرح 20 نفر تسهیلگر در سطح استان آموزش دیدند، اضافه كرد: این تسهیلگران علاوه بر شركت در كارگاه های آموزشی استانی، توسط مدرس كشوری هم 36 ساعت آموزش دیده اند.
آژیر تصریح كرد: در جهت اجرای این طرح توسط سازمان های مردم نهاد مناطق و افراد در معرض آسیب، صدمه خیز و یا صدمه پذیر در هر شهرستان شناسایی می شوند.
وی خاطرنشان كرد: از هر شهرستان 40 فرد صدمه دیده و صدمه پذیر توسط 2 تسهیلگر آموزش های تاب آوری داده می گردد ضمن اینكه افرادی كه برای اجرای این طرح معرفی می گردند مسائل و مشكلات خویش را با تسهیلگران در بین گذاشته و آنها به او كمك می كنند تا توانمند شوند.
مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری كردستان با اشاره به اینكه تاب آوری خلق نتیجه خوب در شرایط بد است، افزود: با اجرای این طرح میزان تاب آوری افراد در برابر مسائل زندگی، مشكلات و شوك های ناگهانی افزایش می یابد.
آژیر اظهار داشت: این طرح در بازه زمانی 2 ماهه (اوایل خرداد تا اواخر تیر) اجرا می گردد.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، طرح تاب آوری برای سومین سال متوالی در استان های كشور اجرا می گردد و كردستان جز 13 استان پایلوت كشور در جهت اجرای فاز اول این طرح بود كه با استقبال مخاطبان به طرحی كشوری تبدیل شد البته فاز اول این طرح با رویكرد جوامع محلی اوایل خرداد 96 اجرا شد.
براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال 95 از جمعیت یك میلیون و 603 هزار و 11 نفری استان كردستان یك میلیون و 134 هزار و 229 نفر در نقاط شهری و 468 هزار و 778 نفر در مناطق روستایی سكونت دارند.
/9102/7348


1397/03/04
22:19:22
5.0 / 5
4618
تگهای خبر: استان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین