مدیرعامل شركت ای تی آر خبرداد:

مذاكره ای تی آر با آمریكا برای تحویل ۴هواپیما به ایران، ابطال اوفك

مذاكره ای تی آر با آمریكا برای تحویل ۴هواپیما به ایران، ابطال اوفك مركز املاك: مدیرعامل ای تی آر از مذاكره این شركت با آمریكا برای تحویل ۴ فروند هواپیمای ای تی آر ۷۲-۶۰۰ تكمیل شده در خط مونتاژ به هواپیمایی جمهوری اسلامی اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر به نقل از لاتریبون فرانسه، كریستن شرر اظهار داشت: به دلیل تحریم های آمریكا ضد ایران، بالا رفتن نرخ دلار و احتمال برنده نشدن سفارش مهمی در ۲۰۱۸، این شركت خویش را آماده سالی بسیار ضعیف تر از ۲۰۱۷ می كند.
مدیرعامل شركت ایتالیایی - فرانسوی هواپیماسازی ای تی آر اضافه كرد: خیلی از مشتریان ما به دلیل افزایش نرخ دلار در برابر ارز آنها، دچار مشكل شده اند. نوسانات قیمت بسیار زیاد هستند، در نتیجه توانایی مشتریان ما برای فاینانس هواپیمایی كه سفارش داده اند ضعیف شده است. مهم تر از همه وضعیت ایران است كه تاثیری بسیار منفی و زیادی بر ای تی آر گذاشته است.
ایران ریسك ای تی آر را افزایش داد
وی اضافه كرد: از ۸۰ هواپیمایی كه ما فكر می كردیم در سال ۲۰۱۸ تحویل می دهیم، ۱۲ فروند به ایران تعلق داشت كه تعداد بالایی است. بخصوص وقتی تحویل این ۱۲ هواپیما با ریسك بالایی مواجهند. ایرانیان هواپیماهایی سفارش دادند كه به صورت ویژه برای آنها درست شوند چراكه آنها بیشتر در بالای مناطق كوهستانی فعالیت می نمایند. آنها از ما خواستند كه برای همه مسافران در شرایط افت فشار كابین، سیستم تامین اكسیژن وجود داشته باشد. این چیزی نیست كه در یك هواپیمای منطقه ای الزامی باشد. ما مجبور شدیم این هواپیماها را اصلاح نماییم كه آنها را نسبت به مدلهای ای تی آر استاندارد، ویژه می كند. با اوضاع ژئوپولیتیكی پیش آمده پیرامون ایران ریسك تامین مالی ای تی آر بالا رفته است.
وضعیت ۱۲ ای تی آر باقی مانده هما در كارخانه ای تی آر
كریستن شرر با اشاره به اینكه از ۲۰ هواپیمای سفارش داده شده ایران تاكنون ۸ فروند آن را تحویل داده ایم اظهار داشت: ما هم اكنون ۱۲ هواپیما را در فرایند تولید داریم كه ۲ فروند از آنها تكمیل شده اند. همینطور ۶ فروند از هواپیماها روی خط مونتاژ هستند و ساخت چهار فروند آخر شروع شده و مشغول سفارشی سازی آنها هستیم.
مذاكره ای تی آر با آمریكا برای تحویل ۴ ای تی آر به ایران ایر
مدیرعامل ای تی آر ادامه داد: ایرانیان می خواهند هواپیماهای خویش را تحویل بگیرند اما ای تی آر هیچ ریسكی را در تقابل با مقامات آمریكایی نخواهد پذیرفت و خویش را در معرض تحریم های آمریكا قرار نمی دهد. البته ما در حال مذاكره با مقامات آمریكایی هستیم تا بتوانیم ۲ فروند هواپیمای تكمیل شده و ۲ فروند دیگری كه در انتهای خط تولید قرار دارند را به ایران تحویل دهیم.
مجوز قبلی اوفك باطل شد
وی با اشاره به اینكه عملی شدن این برنامه، نیازمند درخواست مجوز جدید از آمریكا است، تصریح كرد: هم اكنون مجوز قبلی اوفك لغو شده است. ضمن اینكه كه دو هواپیمای تكمیل شده از لحاظ فنی توسط ایرانی ها مورد قبول واقع شده، اما نمی توان آنها را تحویل داد كه درنتیجه هدف گذاری ای تی آر برای تحویل هواپیما به مشتری هایش در سال ۲۰۱۸ با صدمه مواجه خواهد شد.
مهلت ۳ ماهه ترامپ برای تحویل سفارشات به ایران كوتاه است
مدیرعامل ای تی آر اظهار داشت: من كاملا مطمئن نیستم كه شركت ما بتواند از دولت آمریكا معافیت دریافت كند. آمریكایی ها یك دوره ۳ ماهه را فرصت داده اند تا شركت ها بتوانند محصولاتی را كه در لحظه اعلام تحریم ها توسط دونالد ترامپ در دست ساخت داشتند به ایران تحویل دهند. به علاوه مقامات آمریكایی گفته اند كه درخواست های ما برای مجوزهای جدید را بررسی خواهند كرد. همینطور باید در نظر داشت كه برای صنعت هوایی، دوره ۳ ماهه باز بسیار كوتاهی است.

1397/04/09
22:12:55
5.0 / 5
4635
تگهای خبر: تولید , شركت , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین