یك مقام مسئول خبر داد؛

تكمیل اسكله رورو بندر امیرآباد تا آخر امسال

تكمیل اسكله رورو بندر امیرآباد تا آخر امسال مركز املاك: مدیركل بندر امیرآباد از افتتاح اسكله رورو این بندر به منظور اتصال دریا به شبكه ریلی تا آخر سال جاری اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، سیاوش رضوانی در همایش بین المللی توسعه صادرات از مسیر دریای خزر با اشاره به اینكه توسعه بنادر توانمندی های اقتصادی یك كشور را نشان می دهد، اظهار داشت: اهداف برگزاری این همایش عرضه راهكار برای چالش های موجود بر سر راه توسعه صادرات محصولات تولید داخل از بنادر شمالی كشور به كشورهای حاشیه دریای خزر است.
وی از دیگر محورهای این همایش را رسیدگی به نقش بنادر و كیفیت آنها در افزایش صادرات، نقش قوانین در رابطه با مناطق ویژه اقتصادی برای توسعه فعالیتهای تجار و بازرگانان و سرمایه گذاری در بنادر شمالی كشور عنوان و اظهاركرد: افزایش صادرات می تواند گردش مالی بنادر و در نتیجه توسعه یافتگی آنها را افزایش دهد.
مدیركل بندر امیرآباد افزود: باید تنوع كالا در بنادر شمالی كشور را با استفاده از صادرات و ترانزیت افزایش دهیم كه در مرحله اول بحث صادرات را در درجه اهمیت قرار داده ایم و در مراحل بعدی به مبحث ترانزیت از بنادر شمالی كشور بخصوص بندر امیرآباد توجه خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه كشورهای حاشیه دریای خزر به كالاهای تولید و فرآوری شده در ایران به علت كیفیت خوبی كه این كالاها دارند علاقه زیادی دارند، اظهار داشت: این مورد سبب افزایش صادرات از بنادر شمالی كشور به كشورهای حاشیه دریای خزر شده است كه یك نمونه آنها دستیابی به ركورد ۲۲۵ هزار تن كالا در سه ماهه اول امسال از بنادر شمالی بوده است.
رضوانی حجم صادرات كالا از بندر امیرآباد در سال ۹۶ را قریب به ۵۰۰ هزار تن معرفی نمود و اضافه كرد: از دیگر موفقیت های بندر امیرآباد در سال قبل توسعه زیرساخت های بندری بوده است.
مدیركل بندر امیرآباد خاطرنشان كرد: تا آخر سال جاری اسكله رورو بندر امیرآباد كه اسكله ای برای اتصال بندر به شبكه ریلی است راه اندازی می گردد و از این اسكله صادرات محصولات كشاورزی مازندران به خصوص صیفی جات و مركبات به كشورهای حاشیه دریای خزر افزایش خواهد یافت.
وی تصریح كرد: امسال هدف گذاری كرده ایم تا ۲۵ درصد از خدمات بندر امیرآباد به فعالان اقتصادی به صورت الكترونیكی عرضه شود.


1397/04/20
15:28:46
5.0 / 5
5130
تگهای خبر: توسعه , تولید , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین