درخواست متقاضیان احراز جانبازی بررسی می گردد

درخواست متقاضیان احراز جانبازی بررسی می گردد مركز املاك: تهران- رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: بنیاد شهید در چارچوب قوانین و مقررات طی این سال ها به صورت مداوم و پیوسته به درخواست متقاضیان احراز جانبازی و افزایش درصد جانبازی رسیدگی كرده است و همچنان این مسیر را ادامه می دهد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا از اعلام روز یكشنبه پایگاه اطلاع رسانی بنیاد شهید، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در دیدار با جمعی از متقاضیان احراز صدمه های شیمیایی استان كردستان بر رسیدگی به تقاضای احراز جانبازی و بررسی دوباره تقاضای تخصیص یا افزایش درصد جانبازان شیمیایی استان كردستان مطابق قوانین و مقررات تصریح كرد.
وی بعد از طرح مسائل و مشكلات ایثارگران استان كردستان و در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت احراز جانبازی در بعضی شهرهای این استان اظهار داشت: قوانین و ضوابط مصوب مجلس شورای اسلامی به روشنی تكلیف بنیادشهید در مورد مبحث احراز جانبازی را مشخص كرده است.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به وظایف كمیسیون احراز و آیین نامه ها، مقررات و دستورالعمل های ابلاغی احراز جانبازی اظهار داشت: مطابق قوانین نظر كمیسیون پزشكی در این زمینه فصل الخطاب است و معمولا فقدان مدارك پزشكی لازم در خصوص مجروحیت یا عدم تایید شورای عالی پزشكی یگان نظامی عواملی هستند كه مانع از احراز جانبازی می گردد.
رئیس بنیاد شهید با اشاره به تعیین تكلیف متقاضیان احراز جانبازی در قانون برنامه ششم توسعه تصریح كرد: با عنایت به ماده 87 قانون برنامه ششم توسعه مبحث تعیین تكلیف تمام مشمولان قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، یگان های اعزام كننده نهادهای متولی موظفند گواهی مورد نیاز افراد مشمول این ماده و صورت سانحه را به كمیسیون احراز بنیاد شهید عرضه كنند، ضمن اینكه بنیاد شهید موظف است، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس راكه صورت سانحه بالینی همزمان مجروحیت را ندارند اما مجروحیت آنها توسط كمیسیون پزشكی نهاد اعزام كننده (نیروهای مسلح) احراز می شود، بعنوان جانباز تلقی كند.
نماینده ولی فقیه در بنیادشهید در مورد تقاضای برخی جانبازان برای افزایش درصد جانبازی هم اظهار داشت: بنیادشهید درصد جانبازی را حق الناس و خویش را موظف به اجرای قوانین و مقررات مربوطه می داند و بر این اساس اگر جانباز با عارضه جدیدی مواجه گردید، می تواند با عرضه مدارك پزشكی جدید به كمیسیون رجوع و تقاضای تعیین درصد دوباره بدهد و این فرایند در بنیادشهید همواره در حال اجراست.

* وظیفه بنیادشهید دفاع از حقوق جانبازان شیمیایی است
عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هم اظهار داشت: به جهت اینكه هیچگونه حقی از متقاضیان ضایع نشود از تمام توان پزشكی كشور برای برگزاری كمیسیون ها كمك می گیریم و خیلی از پزشكان متخصص از مراكز دانشگاهی كشور انتخاب می شوند و با ویزیت بیمار و رویت مدارك پزشكی نسبت به تعیین درصد اقدام می كنند.
وی افزود: افرادی كه تحت تاثیر بمباران شیمیایی قرار می گیرند با عوارض مختلفی روبرو می شوند كه بسته به نوع گاز بكار رفته در بمباران و میزان تماس با فرد متفاوت می باشد. افرادی در اثر بمباران شیمیایی به درجه رفیع شهادت رسیده اند، عده دیگری دچار مصدومیت شده و در عین حال امكان دارد در عده ای هم هیچگونه عارضه ای بروز نكند.
عباسپور خاطرنشان كرد: به تازگی آزمایش های دقیق تری با همكاری دانشگاه شاهد برای شناسایی مصدومان شیمیایی انجام می گردد و مطمئناً وظیفه ما در بنیادشهید دفاع از تمام حقوق جانبازان شیمیایی است و اگر كوچك ترین نكته ای در خصوص احراز جانبازی مشاهده شود، رای به جانبازی افراد صادر می گردد.
همچنین غلامرضا طائبی مدیركل كمیسیون پزشكی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این جلسه اظهار داشت: بر مبنای تبصره 2 ماده یك قانون شناسایی و پشتیبانی از مصدومان شیمیایی، اشخاص فاقد مدرك با تشخیص ستادی متشكل از نمایندگان فرمانداری، سپاه پاسداران و بنیاد به كمیسیون پزشكی معرفی می گردند كه تا این لحظه بنیادشهید به نحو احسن به وظایف خود برابر قانون عمل و با اعزام تیم های تخصصی به مناطق یادشده افراد معرفی شده را تعیین تكلیف كرده است.
وی اضافه كرد: با عنایت به ثبت موارد جدید كه هم اكنون در مجموع حدود 30 نفر متقاضی شركت در كمیسیون پزشكی هستند، رسیدگی به این درخواست ها در حال پیگیری است. طبق دستور رئیس بنیادشهید، زمانی كه تعداد افراد متقاضی شركت در كمیسیون پزشكی به حد نصاب برسد، ما سریعا نسبت به اعزام تیم كمیسیون پزشكی اقدام می نماییم و این مساله به خصوص درباره مناطق مرزی هیچگاه با وقفه روبرو نبوده است. متخصصان اعزامی مركب از اساتید دانشگاه های تهران و بقیه الله (عج) و متخصصانی از سپاه و ارتش بوده اند كه رابطه استخدامی با بنیادشهید ندارند.
اكنون 69 هزار جانباز شیمیایی در كشور می باشند.
اجتمام* 7268*1834


1397/05/21
14:30:48
5.0 / 5
4945
تگهای خبر: استان , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین