گزارش مركز املاك به نقل از مهر؛

مسكن در مرداد ۵۲ درصد گران گردید، میانگین قیمت مسكن متری ۷ ۴میلیون

مسكن در مرداد ۵۲ درصد گران گردید، میانگین قیمت مسكن متری ۷ ۴میلیون مركز املاك: بر مبنای اعلام دفتر برنامه ریز ی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، قیمت هر مترمربع واحد مسكونی در تهران به صورت میانگین به ۷.۴ میلیون تومان رسیده است.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی جزئیات معاملات مسكن مرداد ماه در تهران را منتشر نمود. بر طبق این گزارش در مرداد امسال ۱۳ هزار و ۱۲۰ فقره معامله مسكن انجام شد كه نسبت به ماه گذشته نزدیك به ۷۰۰ فقره كمتر بوده است.
همچنین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان اعلام گردید كه نسبت به ماه گذشته بیش از ۴۰۰ هزار تومان در هر متر مربع به صورت میانگین افزایش قیمت مسكن را شاهد بوده ایم.
از دیگر موارد انتشار یافته در این گزارش قیمت هر متر مربع آپارتمان در منطقه یك بعنوان گران ترین منطقه تهران است كه ۱۵ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان به صورت میانگین در هر متر در ماه گذشته خرید و فروش شده است.
پس از منطقه یك هم منطقه سه تهران با میانگین ۱۳ میلیون و ۹۸ هزار تومان دومین منطقه گران تهران و منطقه دو با ۱۲ میلیون و ۶۹ هزار تومان سومین منطقه گران قیمت پایتخت به حساب می آید.
منطقه ۱۸ پایتخت با میانگین سه میلیون و ۹۰ هزار تومان ارزان ترین منطقه تهران و بعد از آن منطقه ۱۷ با ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سپس منطقه ۲۰ با میانگین متری ۳ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان ارزان ترین مناطق شهر تهران برآورد شده اند.
در ماه گذشته منطقه ۵ پایتخت مانند پنج ماه ابتدایی سال جاری پرمعامله ترین منطقه شهر تهران با هزار و ۶۰۰ فقره معامله تعیین شده كه نسبت به ماه گذشته بیش از ۳۰ فقره معامله بیشتر انجام شده است.
پس از منطقه ۵ منطقه ۴ پایتخت با هزار و ۱۳۴ فقره معامله در رتبه دوم و منطقه دو با ۹۷۹ فقره معامله مسكن در رتبه های بعدی از نظر استقبال مخاطبان از خرید و فروش مسكن قرار دارند.
گفتنی است كم معامله ترین منطقه پایتخت در مرداد ماه امسال منطقه ۱۹ با ۸۱ فقره معامله اعلام شده و بعد از آن منطقه ۹ با ۱۱۲ فقره و منطقه ۲۲ با ۱۲۰ فقره معامله قرار دارد.
ركود تورمی بازار مسكن عمیق تر شد
به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، به نظر می آید ادامه روند كاهشی تعداد معاملات مسكن در مرداد ماه نسبت به ماه های قبل از آن و همینطور ادامه روند افزایشی میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی نشان دهنده بازگشت ركود تورمی به بازار مسكن خواهد بود.
بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی میانگین هر متر مربع واحد مسكونی در مرداد ماه سال قبل ۴ میلیون و ۸۶۲ هزار تومان تعیین شده بود كه این شاخص در مدت مشابه سال جاری به ۷ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان رسیده است.
به عبارت دیگر قیمت مسكن در تهران در مرداد ماه امسال نسبت به مرداد سال قبل بیش از ۵۲ درصد رشد داشته است.
همچنین تعداد معاملات مسكن در مرداد سال جاری ۱۳ هزار و ۱۲۰ فقره بود در حالیكه در مدت مشابه سال قبل این شاخص ۱۸ هزار و ۲۵۵ فقره اعلام شده بود.
به عبارت دیگر حجم معاملات مسكن امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۸ درصد كاهش داشته است.

1397/06/05
14:46:58
5.0 / 5
4592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین