معاون استاندار قم:

جمع آوری كمك های مردمی در قم باید ساماندهی گردد

جمع آوری كمك های مردمی در قم باید ساماندهی گردد مركز املاك: قم - معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم با اشاره به این كه شیوه جمع آوری كمك های مردمی بخصوص در اطراف حرم حضرت معصومه(س) قم مطلوب نمی باشد، بر ساماندهی و مدیریت آن تاكید نمود.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، سید محمد رضا هاشمی روز دوشنبه در چهارمین جلسه كارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی قم در تالار امام رضا(ع) فرمانداری تصریح كرد: این كه یك فرد با ایستادن بر روی صندلی و با در دست داشتن كیسه پلاستیكی مبادرت به جمع آوری كمك ها كند، در شان این خطه مقدس نیست.
وی با بیان این كه دریافت كمك های مردمی باید به روشی زیبا، شكیل و مرتب صورت گیرد، اضافه كرد: به صورت معمول مبالغ جمع آوری شده صورت جلسه نمی گردد و نظارتی هم بر آن نیست.
هاشمی تصریح كرد: باید ضمن نظارت بر نحوه كمك های جمع آوری شده در این مكان مقدس، صورت جلسه دقیقی از آنها تهیه شود.
به گفته وی، محل های جمع آوری این كمك ها باید امكان دریافت كمك های زائران كشورهای دیگر را هم داشته باشد.
معاون استاندار قم در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر لزوم تشكیل منظم جلسه های شورای كمك های مردمی اضافه كرد: این شورا طبق قانون باید هر 45 روز یك بار تشكیل جلسه دهد، ولی 18 ماه است كه جلسه آن برگزار نشده و امروز هم در ذیل دستور كارگروه اجتماعی فرهنگی به مبحث آن پرداخته می شود، در حالیكه شورای مشاركت های مردمی باید به صورت واحد و مستقل برگزار گردد.
همچنین در این جلسه به دستور معاون سیاسی استاندار قم مقرر شد، شورای مشاركت های مردمی تا آخر سال جاری حداقل سه جلسه برگزار كند.
هاشمی، شناسایی و تفكیك موسسه های خیریه فعال و غیر فعال را مهمترین وظیفه شورای مذكور دانست و اضافه كرد: تشكل های فعال باید احصا شوند و برای تشكل های غیر فعال هم یك دوره زمانی مشخص شود تا اگر در مجرای قانونی حركت نكردند، پروانه فعالیت آنها لغو شود.
111 موسسه خیریه ثبت شده در قم وجود دارد كه 87 مورد آن فعال است.
وی با اذعان به این كه در آستانه سال تحصیلی جدید، موازی كاری در مبحث جمع آوری كمك های مردمی را شاهد می باشیم، ابراز امیدواری كرد: باید بانك اطلاعات واحدی بر مبنای كد ملی افراد برای جمع آوری كمك ها و تحویل آن به نیازمندان راه اندازی شود تا ضمن نظارت بر عملكرد ها، صدمه شناسی های لازم هم صورت گیرد.
7403 / 1175


1397/06/19
14:50:06
5.0 / 5
4848
تگهای خبر: استان , بانك , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین