حاشیه ها و جلوه هایی از نماز جمعه قم

حاشیه ها و جلوه هایی از نماز جمعه قم مركز املاك: قم - حضور شخصیت های كشوری، استقرار اتوبوس آمبولانس در محوطه مصلای قدس و حضور طلایه داران امر به معروف همچون حاشیه ها و جلوه های نماز جمعه این هفته قم بود.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، در نماز جمعه امروز قم كه به امامت آیت الله سید محمد سعیدی در مصلای قدس این شهر برگزار شد، آیت الله اراكی محسن اراكی دبیركل مجمع جهانی تقریب مذاهب، آیت الله محسن خرازی از اساتید برجسته حوزه علمیه و تنی چند از شخصیت های برجسته حوزه علمیه و همینطور سید مهدی صادقی استاندار و سردار عبدالرضا آقاخانی فرمانده انتظامی قم حضور داشتند.

** حضور طلایه داران امر به معروف در نماز جمعه
همزمان با دهه اول ماه محرم الحرام كه به نام دهه احیای امر به معروف و نهی از منكر نامگذاری شده جمعی از طلایه داران امر به معروف قم در نمازجمعه این هفته قم حضور داشتند. دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر قم هم كه به این مناسبت سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه بود، تذكر دوستانه را اثرگذارترین نوع امر به معروف و نهی از منكر دانست.

** بعد از نمازجمعه این هفته قم؛ جمعی از جوانان و روحانیون هم با در دست داشتن پلاكاردهایی، از فراموش شدن امر به معروف و نهی از منكر در جامعه انتقاد و خواهان توجه بیشتر مردم به این واجب الهی شدند. در این دست نوشته ها كه روایاتی از پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع) آورده شده، تذكر با روی گشاده و زبان نرم را موثرترین روش نهی از منكر دانسته و نسبت به گسترش بدحجابی در جامعه انتقاد كردند.

** خدمت رسانی اتوبوس آمبولانس در مصلا
در 26 شهریور سال 1354 اولین اورژانس كشور در تهران تاسیس و به باعث آن این روز در تاریخ شفاهی وزارت بهداشت و درمان به نام روز فوریت های پزشكی نام گذاری شده است به همین منظور رئیس و جمعی از پرسنل اورژانس استان در نماز جمعه قم حضور بهم رساندند.رئیس مركز مدیریت حوادث و فوریت های پزشكی قم هم به این مناسبت بعنوان سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه گزارشی از عملكرد اورژانس قم را عرضه كرد.
به همین این مناسبت، اتوبوس آمبولانس اورژانس قم در محوطه مصلای قدس، برخی خدمات درمانی را به نمازگزاران جمعه عرضه كرد.
7404/ 6133/


5.0 / 5
4551
1397/06/23
19:32:04
تگهای خبر: استان , تاسیس , خدمات
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین