19 درصد جمعیت خراسان شمالی كارت ملی هوشمند نگرفته اند

19 درصد جمعیت خراسان شمالی كارت ملی هوشمند نگرفته اند مركز املاك: بجنورد- مدیركل ثبت احوال خراسان شمالی اظهار داشت: از مجموع جمعیت حدود 663 هزار نفری بالای 15 سال استان، تا كنون 81 درصد كارت ملی هوشمند دریافت كرده و 19 درصد هنوز در این خصوص اقدام نكرده اند.


علی زاهدی نیا روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: جمعیت بالای 15 سال این استان 663 هزار و 699 نفر است كه 532 هزار و 471 نفر آنها كارت ملی هوشمند خویش را دریافت كرده اند.
وی اضافه كرد: كارت ملی هوشمند 11 هزار و 492 نفر هم صادر شده ولی با وجود چند نوبت ارسال پیامك به این افراد، آنان برای دریافت كارت خود رجوع نكرده اند.
زاهدی نیا تصریح كرد: ما این كارت ها را تا مدت محدودی می توانیم نگه داریم و اگر تا آخر سال برای دریافت كارت خود رجوع نكنند این كارت ها باطل شده و افراد باید باردیگر درخواست صدور كارت كرده و هزینه دوباره ای را بپردازند.
مدیركل ثبت احوال خراسان شمالی تصریح كرد: آخر سال 97 آخرین مهلت دریافت كارت ملی هوشمند است و كارت های قدیمی از اعتبار ساقط می گردد و این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی گردد.
وی اظهار داشت: هم اكنون به منظور سهولت انجام كار، مرحله پیش ثبت نام حذف شده و افراد می توانند با رجوع مستقیم به ادارات ثبت احوال با پرداخت مبلغ 200 هزار ریال نسبت به تقاضای صدور كارت هوشمند خود اقدام نمایند.
زاهدی نیا تصریح كرد: متقاضیان به محض رجوع به ادارات ثبت احوال به سرعت در نوبت دریافت كارت قرار می گیرند و با یك بار رجوع كارت ملی هوشمند برای آنها صادر می گردد.
وی از جمعیت باقی مانده استان كه هنوز كارت ملی خویش را دریافت نكرده اند خواست هر چه سریع تر كارت های خویش را دریافت نمایند تا با آخر مهلت مقرر، دچار مشكل نشوند.
بر اساس سرشماری سال 1395 استان خراسان شمالی 863 هزار نفر جمعیت دارد.
ط/5132


1397/08/02
22:08:46
5.0 / 5
4420
تگهای خبر: استان , جمعیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین