ساختار استان بوشهر باید متناسب با پدافند غیرعامل باشد

ساختار استان بوشهر باید متناسب با پدافند غیرعامل باشد مركز املاك: بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اظهار داشت: این استان به علت دارا بودن منابع مهم اقتصادی و انرژی از استان های مهم و حیاتی در حوزه پدافند غیر عامل است.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری روز شنبه در نشست با اعضای كارگروه پدافند غیرعامل استان بوشهر اضافه كرد: استان بوشهر با دارا بودن 707 كیلومتر كرانه و 906 كیلومتر مرز دریایی و پس كرانه ای كم عمق در طول خلیج فارس و منابع نفت، گاز، نیروگاه اتمی، مراكز حمل و نقل تجاری و كانتینری و تولید انرژی اگر ساختار متناسب با پدافند غیرعامل نداشته باشد در زمان اضطرار دچار صدمه می شویم.
وی تصریح كرد: یكی از مهمترین حوزه های پدافند غیرعامل مدیریت مواد حیاتی جامعه است كه در این ارتباط باید كارهای استاندارد سازی پدافندی صورت گیرد.
صفایی بوشهری خاطرنشان كرد: یكی از مولفه های پدافند غیرعامل توسعه زیرساختی و نظارت دائمی و هماهنگ از مراكز الكترونیك و استراتژیك است.
وی اظهار داشت: آشنایی مردم و نیروهای شاغل با دانش و فرهنگ پدافند غیر عامل ضروری می باشد چونكه اگر این فرهنگ سازی صورت نگیرد سبب بحران می گردد.
صفایی بوشهری افزود: امروز یكی از مهمترین هجمه های دشمن تهاجم سایبری است و با عنایت به اینكه سیستم مدیریت نیمه الكترونیك و الكترونیك است باید تجهیزات موجود دارای امنیت سایبری باشند.
وی خاطرنشان كرد: همینطور وجود سیستم های جایگزین برای تنظیم امور ازدیگر مواردی است كه باید مورد توجه قرار گیرد.
مدیر كل پدافند غیرعامل استان بوشهر اظهار داشت: اجرای پدافند غیرعامل نیازمند نگاه علمی است و دراین ارتباط برای بهره گیری از اندیشه های نخبگانی اتاق های فكر تشكیل شده است.
كرم چرومی اضافه كرد: در بحث پدافند غیرعامل به فرهنگ سازی، هم افزایی دستگاه ها و نهادها، به روز كردن بانك اطلاعاتی اماكن، مطالعه زیرساخت ها و ارتقای سطح علمی اعضای ذیربط ضروری می باشد.
وی افزود: پدافند غیرعامل یك مبحث بین رشته ای و تهدید شناسی است كه از این طریق قبل از رویارویی با مشكل چاره اندیشی می گردد.
چرومی تصریح كرد: با عنایت به كاركرد و اهمیت پدافند غیرعامل در سطح كشور شورای پدافند غیرعامل در استان ها تشكیل و تصمیم های لازم در این زمینه گرفته می گردد.
وی تصریح كرد: یكی از رویكردهای مهم پدافند غیرعامل فرهنگ سازی است كه باید كاركرد این سازمان در جامعه معرفی و بدانیم كه در مقابل تهدیدها باید چه تدابیری بیندیشیم كه كمترین صدمه را متحمل شویم.
چرومی خاطرنشان كرد: هر سال 8 تا 14 آبان ماه رزمایش های فنی، تخصصی و نشست های مختلفی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل برای نهادینه كردن این فرهنگ و ارتقای سطح ایمنی در جامعه برگزار می گردد.
6047/6043


1397/08/12
14:57:41
5.0 / 5
4351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین