وزارت خزانه داری آمریكا؛

آمریكا بیشتر از ۷۰۰ ایرانی را تحریم می كند

آمریكا بیشتر از ۷۰۰ ایرانی را تحریم می كند مركز املاك: وزارت خزانه داری آمریكا بیشتر از ۷۰۰ فرد و شركت ایرانی را در لیست تحریم های ضدایرانی خود قرار داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، وزارت خزانه داری آمریكا امروز دوشنبه اعلام نمود: واشنگتن بیشتر از ۷۰۰ فرد و شركت ایرانی را در لیست تحریم های ضدایرانی خود قرار داده است.
دفتر نظارت بر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا (OFAC) در بیانیه امروز خود در این باره اعلام نمود كه سازمان انرژی اتمی ایران و ۲۳ نهاد ذیل مجموعه آن به همراه ۲۰۰ فرد و كِشتی تحت تأثیر تحریم های امروز قرار می گیرند.
در تحریم های اخیر وزارت خزانه داری آمریكا، نام شركت هواپیمائی «ایران ایر» هم آمده است.
در بیانیه وزارت خزانه داری آمریكا در این خصوص آمده است: بیشتر از ۷۰۰ فرد، نهاد، هواپیما و كِشتی را در لیست تحریم ها قرار دادیم.
دفتر نظارت بر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریكا در این خصوص مدعی شده است: هدف از این اقدام، مختل كردن توان ایران برای تأمین مالی فعالیت های مخرب این كشور است! این اقدام فشار مالی بی سابقه ای را بر تهران برای مذاكره پیرامون توافقی جامع قرار می دهد.
این نهاد آمریكائی مدعی است: ۵۰ بانك ایرانی و شعبه های آن در داخل و خارج از كشور هدف قرار گرفته اند؛ بیشتر از ۴۰۰ هدف، همچون ۲۰۰ فرد و كشتی فعال در حوزه كشتی رانی و انرژی ایران، شركت هواپیمائی «ایران ایر» و بیشتر از ۶۵ هواپیمای آن در این راستا مورد شناسایی قرار گرفته اند. قریب به ۲۵۰ نفر و دارایی های متعلق به آنها كه پیشتر بر مبنای فرمان اجرایی شماره ۱۳۵۹۹ در فهرست سیاه قرار گرفته بودند، اكنون به فهرست خاص اتباع و اشخاص تحریم شده اضافه شده اند. ۹۲ شركت تحت مالكیت یا كنترل شركت سرمایه گذاری غدیر همچون موارد مورد شناسائی هستند.
وزارت خزانه داری آمریكا، در این بیانیه مدعی است: فشارهای مالی اعمال شده باید برای تهران این مساله را روشن كند كه تا زمان تغییر رفتارش در بی ثبات كردن منطقه با انزوای مالی و ركورد اقتصادی مواجه خواهند بود.

1397/08/15
16:32:17
5.0 / 5
4230
تگهای خبر: بانك , سرمایه گذاری , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین