مقام سازمان بنادر در گفتگو بامهر؛

امارات حق دخالت در كالاهای عبوری به بهانه تحریم را ندارد

امارات حق دخالت در كالاهای عبوری به بهانه تحریم را ندارد مركز املاك: مدیركل امور بندری سازمان بنادر با تكذیب خبر ممنوعیت بارگیری كالاهای فلزی از بنادر امارات به مقصد ایران، اظهار داشت: هیچ كشوری نمی تواند نسبت به كالاهای عبوری شناورها اعمال نظر كند.روانبخش بهزادیان در گفت وگو با خبرنگار مهر درباره انتشار خبری در خصوص ممنوعیت واردات كالاهای فلزی از امارات به ایران به سبب تحریم های ظالمانه آمریكا مقابل كشورمان، گفت: این خبر بر روی سایت شركت كارگزار و حق العمل كاری ترخیص از گمرك انتشار یافته بود كه تكذیب میگردد.
وی اضافه كرد: در این خبر آمده بود كه اجازه حمل و انتقال برخی اقلام همچون كالاهای فلزی از بنادر دوبی به بنادر ایران داده نمی گردد. این خبر را با گمرك باز بررسی كردیم و متوجه شدیم كه هیچ مرجع رسمی این سوژه را تأیید نمی كند.
بهزادیان افزود: احتمال می رود برخی شناورهای سنتی و موتورلنج ها قصد حمل اینگونه كالاها را داشته اند كه در اسناد آنها مشكلاتی وجود داشته است یا اینكه از نظر ایمنی، مشكل حمل داشته اند كه ارتباطی به تحریم ها ندارد؛ بدین سبب اصل این خبر از طرف سازمان بنادر و دریانوردی تكذیب میگردد.
وی درباره نوع محصولات فلزی كه در این خبر آمده، اظهار داشت: هر كالایی كه در آن از مواد اولیه فلزی استفاده شده باشد، حتی اقلامی مانند قاشق و چنگال را هم برای حمل از طرف لنج های سنتی ممنوع كرده بودند كه این محدودیت های اماراتی ها ارتباطی به تحریم های ایران ندارد. بنابر آنچه برخی فعالان محلی گفته اند، اماراتی ها تنها به مواد غذایی اجازه خروج از بنادر خود به سمت بنادر ایران را داده بودند كه با بررسی های مشخص شد صدور چنین دستوری از طرف بنادر امارات حقیقت ندارد.
مدیركل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی درباره اینكه آیا امارات می تواند درباب حمل و نقل كالاهای وارداتی به ایران تصمیم گیری كند، اظهار داشت: مراجع تصمیم گیر در این كشور حاشیه جنوبی خلیج فارس تنها می توانند برای كالاهایی كه تولید داخلی امارات باشند نسبت به خروج آنها از كشورشان به فعالان حمل و نقل دریایی اعمال نظر كنند؛ اما اینكه بخواهند درباب كالاهای عبوری با استفاده از شناورهای كوچكتر از بنادر دوبی به مقصد بنادر ایران تصمیم گیری كنند، حق چنین اعمال نظری را ندارند.

1397/08/24
00:01:31
5.0 / 5
4781
تگهای خبر: تولید , شركت , گمرك , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین