9 دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس كردستان افزوده شد

9 دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس كردستان افزوده شد مركز املاك: سنندج - مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشكی كردستان با اشاره به ورود 400 دستگاه آمبولانس جدید به ناوگان اورژانس كشور اظهار داشت: سهم استان كردستان 9 دستگاه است.


مصطفی فرامرزی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: آمبولانس های جدیدی كه وارد ناوگان اورژانس شد به پیشرفته ترین تجهیزات پزشكی روز مجهز و با استانداردهای جهانی برابری می كند.
وی اضافه كرد: از مجموع دستگاه هایی كه امسال به اورژانس اختصاص یافت پنج دستگاه مدل 315 معمولی بود كه وارد ناوگان استان شد و چهار دستگاه باز مدل 31 كمك دار است كه بزودی وارد ناوگان میگردد.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشكی كردستان تصریح كرد: آمبولانس های كمك دار ویژه مناطق سخت و صعب العبور است و در زمینه كمك رسانی سریع به بیماران این مناطق تاثیر گذار خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه پارسال باز 24 دستگاه آمبولانس بنز پیشرفته به ناوگان اورژانس استان كردستان اضافه گردید، اشاره كرد: در امتداد افزایش سرعت رسیدن بر سر بالین بیماران 2 دستگاه موتورلانس از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشكی خریداری شد.
فرامرزی اظهار داشت: موتورلانس ها همانند آمبولانس از تمام امكانات روز برخوردار می باشند و تكنسین های آموزش دیده با استفاده از این وسیله جدید می توانند به سرعت برای نجات بیماران وارد عمل شوند.
وی افزود: موتورلانس براحتی می تواند از ترافیك عبور كرده و بر بالین بیماران حاضر شوند و تا زمان رسیدن خودروی آمبولانس و حمل بیمار به بیمارستان نیروهای ما از راه همین موتورلانس ها خدمات اولیه را به بیماران نمایش می دهند.
مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت دانشگاه علوم پزشكی كردستان اضافه كرد: اورژانس استان همین طور در 2 سال اخیر به یك دستگاه موتور چهار چرخ دارای تمام تجهیزات یك آمبولانس مجهز شده است.
وی با اشاره به اینكه موتور چهار چرخ قابلیت حمل یك مصدوم را باز دارد، گفت: این دستگاه مخصوص مناطق صعب العبور بدون جاده است و امسال به صورت عملیاتی ماموریت هایی را باز انجام داده است.
فوریت های پزشكی استان كردستان دارای 83 دستگاه آمبولانس است كه 19 دستگاه از آنها با جدیدترین تجهیزات پزشكی دنیا از كشور آلمان خریداری شده است، همین طور 2 دستگاه موتورلانس و یك موتور چهار چرخ با قابلیت حمل مصدوم باز در اختیار این مركز است.
7348/9102


1397/08/25
19:02:36
5.0 / 5
4460
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین