معاون آخوندی اعلام كرد:

تحقق وعده ساخت خطوط ریلی تا آخر سال

تحقق وعده ساخت خطوط ریلی تا آخر سال مركز املاك: مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل كشور، اظهار داشت: حدود ۹۴ كیلومتر تا تحقق وعده ساخت ۹۱۹ كیلومتر ریل در كشور، باقی مانده كه تا آخر سال جاری، به این هدف دست خواهیم یافت.به گزارش مركز املاك به نقل از وزارت راه و شهرسازی، خیرالله خادمی با اشاره به اولویت های وزارت راه و شهرسازی در حوزه زیرساخت های حمل و نقل تصریح كرد: با عنایت به رویكرد ریلی دولت یازدهم و دوازدهم، برای احداث خطوط دوم توسط راه آهن و خطوط جدید توسط شركت ساخت و توسعه، برنامه ریزی شد. ه است
وی اضافه كرد: طبق این برنامه ریزی مقرر شده تا در سال جاری، از مجموع پروژه های باقیمانده از سال قبل و پروژه های سال جاری، ۹۱۹ كیلومتر ریل آماده بهره برداری می گردد.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه بخشی از این ۹۱۹ كیلومتر، شامل اتصال خطوط ریلی به ۵ استان كشور می شود، اظهار داشت: محور خواف ـ هرات برای اتصال ریلی به كشور افغانستان، امسال در حد تعهدات شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل انجام می گردد و همینطور قطعه یزد ـ مهریز به طول ۳۰ كیلومتر از محور یزد ـ اقلید امسال به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل تصریح كرد: بدین سان با تكمیل ریل گذاری، ۵۱۶ كیلومتر خطوط ریلی ۲۲ استان كشور به شبكه ریلی متصل می شود؛ به طوری كه استان همدان متصل شده، كرمانشاه در حال آماده سازی بوده، گیلان حدود ۲۱ كیلومتر از ریل گذاری با وجود گلوگاه های مختلف باقی مانده و ریل به مركز استان آذربایجان غربی رسیده و در حال آماده سازی برای بهره برداری است. همینطور در استان آذربایجان شرقی هدف، اتصال به بستان آباد است كه تا به حال ۸۵ كیلومتر ریل گذاری صورت گرفته است.
خادمی با اشاره به اینكه تا امروز به ۹۰ درصد اهداف رسیده ایم، تصریح كرد: به طوری كه ۴۱۰ كیلومتر از ۵۱۶ كیلومتری كه سال جاری در دست ریل گذاری قرار گرفت به علاوه باقی مانده ریل گذاری از سال قبل انجام شده و حدود ۹۴ كیلومتر تا تحقق وعده ۹۱۹ كیلومتر باقی مانده است كه با این روند به طور حتم تا آخر سال جاری به اهداف برنامه دست می یابیم.
 

1396/08/24
23:19:42
5.0 / 5
4816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین