رئیس كمیسیون عمران مجلس:

سكونت 19 میلیون نفر از جمعیت كشور در بافت فرسوده

سكونت 19 میلیون نفر از جمعیت كشور در بافت فرسوده به گزارش مركز املاك رئیس كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هم اكنون 19 میلیون نفر از جمعیت ایران در بافت های ناكارآمد و فرسوده سكونت دارند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا محمدرضا رضایی كوچی، پنجشنبه شب در نشست مشترك اعضای كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با استاندار خراسان رضوی اضافه كرد: هم اكنون یك سوم از جمعیت مشهد، با خصوصیت های خاص این كلانشهر مذهبی، در بافت فرسوده و ناكارآمد زندگی می كنند و در سالهای گذشته اقدامات زیادی برای اصلاح این وضعیت انجام شده، اما هنوز جای كار زیادی دارد.
وی ادامه داد: این در شرایطی است كه مشهد پایتخت فرهنگی كشور و مورد توجه همه شیعیان و مسلمانان جهان اسلام است و طبیعی است كه این شهر باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، چراكه این شهر تنها متعلق به مشهدی ها نیست بلكه متعلق به مردم سراسر كشور و مسلمانان دنیا است.
وی تصریح كرد: سالانه 27 میلیون زائر و مسافر به مشهد مقدس سفر می كنند و طبیعی است كه زائران برای میزبانان خود زحمت دارند اما مسئولان و مدیران می توانند از این فرصت برای جذب اعتبارات و درآمدهای گردشگری داخلی استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه اعتبارات دولت محدود است و اكنون 600 هزار میلیارد تومان پروژه ناتمام در سطح كشور داریم، اضافه كرد: امسال تابحال حداكثر پولی كه دولت به صورت ریالی و نقدی پرداخت كرده 60 هزار میلیارد ریال بوده است و مابقی به صورت اسناد و اوراق مشاركت داده شده است كه این مدل برنامه ریزی خیلی دوام نمی آورد.
رئیس كمیسیون عمران مجلس تصریح كرد: راهی جز اینكه به سمت منابع دیگر برویم وجود ندارد و باید برای سرمایه گذاری بخش خصوصی جاذبه و اعتماد به وجود آورد و سیم خاردار و مانع تراشی در جذب سرمایه گذاری بخشی خصوصی را باید از میان برداریم.
رضایی كوچی خاطرنشان كرد: تحریم های داخلی سبب می گردد كه سرمایه گذار فراری شود و باید در این مسیر درست برنامه ریزی و هدف گذاری كنیم.
وی بیان كرد: هم اینك شهرداری ها دچار مشكلات جدی هستند و برای هزینه های جاری خود مشكل دارند، بنابراین مسائلی مانند رسیدگی به بافت فرسوده را نباید بر دوش شهرداری ها گذاشت و باید منابع دیگری را تعریف كرد.
وی در ادامه اظهار داشت: مجلس به دنبال آن است كه با تصویب قوانینی مانند لایحه پایدار درآمد شهری و مالیات بر ارزش افزوده، به شهرداریها استقلال بیشتری بدهد تا بتوانند مدیریت در كلانشهرها را اجرا كنند.
وی تصریح كرد: مجلس شورای اسلامی برای بافت فرسوه و كنترل حاشیه نشینی در كلانشهرهای كشور مانند مشهد برنامه های خاصی را دنبال می كند.
خبرنگار: مریم انجیدنی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
3027/5132

 

5.0 / 5
4867
1396/09/09
01:16:00
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین