عضو هیات عامل سازمان بنادر مطرح كرد:

خرید ۱۰۴ میلیون یورو جرثقیل حمل كانتینر برای بندر شهید رجایی

خرید ۱۰۴ میلیون یورو جرثقیل حمل كانتینر برای بندر شهید رجایی مركز املاك: معاون مهندسی و توسعه زیربناهای بندری سازمان بنادر و دریانوردی، از خرید ۱۲ دستگاه جرثقیل حمل كانتینر به ارزش ۱۰۴ میلیون یورو برای بندر شهید رجایی اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، محمدرضا الهیار در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه همه توان خویش را صرف تأمین تجهیزات و تأسیسات بندری از محل تولید داخل كرده ایم، اظهار داشت: در این راستا با مراكز توانمند داخلی و شركت های دانش بنیان مذاكره كرده ایم و تنها اگر نتوانیم تجهیزات یا قطعاتی را در داخل تولید نماییم، واردات انجام خواهیم داد.
وی درباره اینكه اگر تجهیزات خاصی، نیازمند خرید از خارج باشد را به سرعت وارد خواهیم كرد، اضافه كرد: با وزارت صنعت، معدن و تجارت هماهنگی كامل داریم تا قطعاتی كه امكان تولید داخل نیست، وارد نماییم.
معاون مهندسی و توسعه زیرساخت های بندری سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان كرد: در چند ماه اخیر ۱۲ دستگاه گنتری كرین (جرثقیل حمل كانتینر از كشتی به خودرو) برای بندر شهیدرجایی، خریداری و نصب كرده ایم كه این جرثقیل ها، عملیاتی بوده و منتظریم تا با حضور رئیس جمهور، به بهره برداری برسد.
الهیار تاكید كرد: ارزش خرید این جرثقیل ها ۱۰۴ میلیون یورو بود كه تمامی فرآیندهای پرداختی آن انجام شده و مشكل خاصی از نظر تراكنش های بانكی نداشته ایم؛ به نحوی كه در قالب گشایش LC، این تجهیزات خریداری شده است.
به گفته وی، تجهیزات وارد شده، تولید مجموعه ای از كشورهای اروپایی است.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی درباره پیشرفت فاز ۲ طرح توسعه بندر شهید رجایی اظهار داشت: فاز ۲ این طرح به صورت كامل تحویل داده شده و سال قبل بخش نخست فاز ۳ این طرح را هم آغاز كردیم كه هم اكنون، روند ساخت و ساز در فاز ۳ با پیشرفت خوبی در حال اجرا است؛ ضمن اینكه كارهای مهندسی فاز ۳ رو به اتمام بوده و فعالیت ساخت و ساز و خاكبرداری شروع شده است.
الهیار ابراز امیدواری كرد: فاز ۳ طرح توسعه بندر شهید رجایی تا آخر دولت دوازدهم به اتمام برسد.
وی افزود: باآنكه به سبب نوسانات قیمتی اخیر، چالش هایی داشته ایم؛ اما با كمك سازمان برنامه و بودجه و صدور بخشنامه های مربوطه در زمینه قیمت ها، بخش زیادی از مشكلات را حل كرده ایم و اجازه توقف طرح را نداریم.
الهیار در پاسخ به این پرسش كه از زمان برجام تابحال چه میزان خرید خارجی داشته ایم؟ اظهار داشت: در این بازه زمانی، تجهیزات بندری برای بندر شهید رجایی و تأسیسات لایروبی برای بندر شهید بهشتی چابهار خریداری نموده ایم.
عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با تاكید بر اینكه وضعیت این سازمان از لحاظ تجهیزات بندری، وضعیت مناسبی است، خاطرنشان كرد: این موقعیت به این دلیل است كه در بخش نگهداری و تأمین تجهیزات، دقت لازم را به خرج داده ایم و در بخش تأمین قطعات یدكی هم از آنجایی كه عمدتاً از دانش داخلی بهره برده ایم، این تجهیزات به خوبی حفظ شده است.
وی در مورد توسعه تجهیزات بندر شهید بهشتی اظهار داشت: از محل صندوق توسعه ملی، تجهیزات بندری، جرثقیل موبایل ساحلی برای جابجایی این تجهیزات و مَكنده غلات خریداری نموده ایم.
این مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی خاطرنشان كرد: فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار سال قبل با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسید و در حال انجام مطالعات فاز ۲ این طرح هستیم.
الهیار اشاره كرد: معافیت بندر چابهار از تحریم ها، همه جنبه های زیرساختی و عملیاتی را شامل می شود؛ از همین رو، قراردادهای منعقد شده میان سازمان بنادر و تولیدكنندگان خارجی تجهیزات بندری در حال اجرا می باشد.

1397/08/30
15:48:52
5.0 / 5
4404
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین