خوزستان پایلوت اجرای 2 طرح حقوق شهروندی شد

خوزستان پایلوت اجرای 2 طرح حقوق شهروندی شد مركز املاك: اهواز - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان اظهار داشت: 2 طرح ؛سنجش سلامت و فساد اداری؛ و ؛میزان رضایتمندی مردم از دستگاه های اجرایی؛ به صورت آزمایشی (پایلوت) در خوزستان اجرا میگردد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا امید حاجتی عصر سه شنبه در شورای راهبری مدیریت خوزستان با حضور ' فردین خرازی' رییس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیرهیات عالی نظارت سازمان امور اداری و استخدامی كشور در سرسرای استانداری خوزستان بیان كرد: این 2 طرح برای اولین بار در كشور به صورت آزمایشی بزودی در خوزستان اجرا میگردد كه مدیریت اجرای آن با شورای راهبری مدیریتی استان است.
وی با اشاره به اینكه اجرای این 2 طرح می تواند بر رفاه زندگی و رضایتمندی مردم خوزستان تاثیر گذار باشد اظهار داشت: به دنبال شاخص هایی هستیم كه بر رفاه زندگی مردم خوزستان موثر باشد و بعضی از این شاخص ها مشخص شده است.
حاجتی با اشاره به ملزم بودن دستگاه های اجرایی در اجرای مفاد منشور حقوق شهروندی افزود: یكی از طریق هایی كه ادارات می توانند برای اجرای این منشور استفاده كنند ارتباط داشتن با سازمان های مردم نهاد است.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان بیان كرد: مصوب شده كه بررسی عملكرد دستگاه ها در اجرای منشور حقوق شهروندی توسط شورای راهبری مدیریت خوزستان با دبیری معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان انجام بگیرد.
مدیركل دفتر فناوری اطلاعات استانداری خوزستان باز بیان كرد: یكی از طرح هایی كه در خوزستان در امتداد رعایت حقوق شهروندی انجام گرفته اجرای طرح برخط است.
محسن سزاری افزود: بر طبق این طرح ادارات نباید كپی مدارك را از مراجعان خود دریافت نمایند و باید به صورت الكترونیك به كارمردم رسیدگی كنند.
وی اظهار داشت: برای اجرای این طرح لازم است كه دستگاه های اجرایی به سیستم ثبت احوال دسترسی پیدا كنند كه متاسفانه خیلی از ادارات به منظور دریافت پول كپی مدارك از مردم حاضر به اجرای این طرح نیستند.
سزاری افزود: یكی دیگر از مواردی كه در خوزستان مورد پیگیری قرار|گرفت دسترسی سهل به مدرك تحصیلی خصوصاً در زمان نام نویسی از داوطلبان در انتخابات است كه متاسفانه وزارت علوم اطلاعاتی از دانش آموختگان دانشگاهی در اختیار ندارد و دانشگاه ها به صورت جداگانه این اطلاعات را دارند كه این سوژه كار را سخت كرده است.
وی برگزاری انتخابات الكترونیك و استفاده از پنجره واحد سرمایه گذاری ( نرم افزاری برای ارائه اطلاعات اقتصادی استان به سرمایه گذار) را از دیگر موارد رعایت حقوق شهروندی نام برد كه می تواند سطح رضایتمندی مردم را افزایش دهد.
7158/ 6037


1397/09/06
22:04:20
5.0 / 5
4486
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین