معاون علمی فناوری رئیس جمهور اعلام كرد:

ریسك محصولات دانش بنیان را می پذیریم

ریسك محصولات دانش بنیان را می پذیریم به گزارش مركز املاك معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: این معاونت آمادگی دارد تا تمام ریسك های مالی و حقوقی قراردادها با شركت های دانش بنیان هوایی را، بر عهده بگیرد.


به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، سورنا ستاری در مراسم امضای قرارداد خرید تجهیزات فرودگاهی از شركت های دانش بنیان داخلی و بومی سازی سامانه های ناوبری هوایی، اظهار داشت: بعد از انقلاب تعداد زیادی نیروی متخصص در صنعت هوافضا تربیت كرده ایم كه باید این نیروها به این صنعت تزریق شوند.
وی افزود: همه ما باید ریسك جذب فارغ التحصیلان را بر مبنای نیاز صنعت هوانوردی و تولید تجهیزات صنعت هوافضا بپذیریم؛ البته این راه باز شده و شركت فرودگاهها، فرهنگ ریسك پذیری استفاده از تولیدات دانش بنیان داخلی را پذیرفته است.
ستاری با اشاره به اینكه در طول سالهای گذشته، در بخش هوانوردی نظامی اتفاقات خوبی افتاده و محصولات دانش بنیان بخش خصوصی، امتحان خویش را پس داده است، اظهار داشت: قراردادهای تكنولوژیك هوانوردی دوطرفه است؛ از یك سو باید بخش های دولتی هوانوردی، مانند شركت فرودگاه ها ریسك استفاده از این محصولات را بپذیرند و از جانب دیگر نیز، شركت های طرف قرارداد باید مسئولیت پذیر باشند و از این پس، دیگر نباید ضمانتنامه اجرای این قراردادها، نامه روسای دانشگاه ها باشد؛چراكه این روش غلطی است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه نباید با شخصیت دانشگاهی خودمان با شركت ها قرارداد ببندیم، تصریح كرد: شركت های دانش بنیان باید ریسك قراردادها را بپذیرند و مسئولیت پذیر باشند؛ بنابراین تاكید داریم كه قراردادها با شركت های دانش بنیان باید در قالب شركت باشد نه دانشگاه، ضمن اینكه شركت مذكور هم باید خسارت بدهد.
ستاری اضافه كرد: دانشگاه ها از یك سو غر می زنند كه صنعت به ما سفارش نمی دهد، از سوی مقابل هم بخش صنعت به قراردادهایی اشاره می كند كه مشخص نیست چه كسی پاسخگوی خسارات آنها است؛ بنابراین ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آمادگی داریم تا این ریسك ها را بپذیریم و بخش صنعت وارد قراردادهای این چنینی بشود.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان كرد: ما قبل از انقلاب هواپیمای پیشرفته داشتیم؛ اما هیچ دانش و نیروی متخصص در زمینه هوانوردی نداشتیم و نمی توانستیم به هواپیماها دست بزنیم؛ اما الان هم در زمان تولید هواپیما و هم تعمیرات و قطعات، نیروهای متخصص داریم.
ستاری تصریح كرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی دارد تا تمام ریسك های مالی و حقوقی قراردادهای شركت های دانش بنیان با صنعت هوانوردی را بپذیرد.

1397/09/12
22:03:36
5.0 / 5
4815
تگهای خبر: تولید , خرید , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین