كاركنان شهرداری ها تبدیل وضعیت می شوند

كاركنان شهرداری ها تبدیل وضعیت می شوند به گزارش مركز املاك معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت كشور اظهار داشت: چارت تشكیلاتی شهرداری ها و دهیاری ها در حال تغییر است و مساله تبدیل وضعیت كاركنان شهرداری ها هم بزودی اجرایی می گردد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، بر مبنای مجوز دستگاه های مسوول؛ مقرر است وضعیت استخدامی كاركنان قراردادی شهرداری ها، به پیمانی تغییر یابد.
مهدی جمالی نژاد روز جمعه در نشست با شهرداران و دهیاران استان قزوین اضافه كرد: یكی از سیاست های در پیش گرفته شده تقویت دفاتر فنی در استان های كشور است و بزودی هم مشكلات گذشته در این زمینه رفع خواهد شد.
وی پیشنهاد كرد: شوراهای بخش، استان، شهر و روستاها برای رفع مشكلات و هم اندیشی بیشتر از گذشته با هم در پیوند مستمر و نزدیك باشند.
معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت كشور در مورد تخصیص قیر مجانی به روستاها و شهرهای زیر 50 هزار نفر هم اظهار نمود: تخصیص 13 درصدی همچنان ادامه دارد.
وی با اشاره به اینكه متاسفانه وابسته بودن اعتبارات به نفت از گذشته های دور ما را از برنامه های اصلی دور ساخته، اظهار داشت: امروز نگاه مدیران دستگاه های اجرایی به مسایل مختلف همچون شهری و روستایی باید خلاقانه و نوآورانه باشد.
معاون عمران و توسعه امور شهری وزارت كشور اظهار داشت: نظام شهری بیمار، یكی از اشكالات اساسی سازمان شهرداری ها است كه خیلی از برنامه ریزی های كشور را هم با چالش روبه رو كرده است.
او افزود: متاسفانه امروزه شهرهای بزرگ ما روز به روز بزرگتر و شهرهای كوچك و میانی ما هم كوچك و كوچك تر شده و در عین حال هم روستاهای كشور روز به روز خالی از سكنه می گردد.
وی اظهار داشت: در چنین اوضاع و احوالی باید با توزیع عادلانه خدمات خود در مناطق از این مساله جلوگیری كرد چون كه این مهم تهدیدی جدی برای یك هزار و 270 شهر و 37 هزار روستای كشور به حساب می آید.
جمالی نژاد با اشاره به اینكه در گذشته نظام شهری ما در كشور كهكشانی اداره می شد، اضافه كرد: بعد از انجام اصلاحات ارضی، این مساله به نظام زنجیره ای تغییر یافت.
وی با انتقاد از تخصیص 490 میلیارد ریال اعتبار ارزش افزوده به روستاهای استان قزوین در سال جاری، خاطرنشان كرد: این مساله باید از جانب نمایندگان مردم استان در مجلس و هم استانداری پیگیری شود چونكه اعتبار یاد شده برای استانی مانند قزوین كه از قطب های صنعتی و كشاورزی به حساب می آید، بسیار ناچیز است.
وی افزود: نگاه های جدید در عرصه فعالیت های عمران شهری قزوین سبب تحول شگرفی در این شهر شده كه آینده امیدوار كننده ای را به دنبال دارد چون كه اعتماد به نفس و ورود به كارهای نو و بدیع می تواند تولید ارزش افزوده كند.
بازدید از چند طرح شهری همچون سبزه میدان، پل یادگار امام، سافاری پارك، دریاچه هفت دره، دهكده طبیعت، پل طبیعت و دولتخانه صفوی از برنامه های امروز معاون عمرانی و توسعه امور شهری وزارت كشور در قزوین بود.
8054/6012


1397/09/16
22:46:21
5.0 / 5
4327
تگهای خبر: استان , توسعه , تولید , خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین