900 شركت در اجرای طرح راهداری زمستانی فارس مشاركت دارند

900 شركت در اجرای طرح راهداری زمستانی فارس مشاركت دارند به گزارش مركز املاك مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با اشاره به اینكه 900 شركت در اجرای طرح راهداری زمستانی این استان مشاركت دارند، اظهار داشت: همینطور در این طرح رانندگان 550 دستگاه انواع خودروهای سبك، سنگین و نیمه سنگین با این اداره كل همكاری می كنند.


900 شركت در اجرای طرح راهداری زمستانی فارس مشاركت دارند
شیراز-ایرنا- مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس با اشاره به اینكه 900 شركت در اجرای طرح راهداری زمستانی این استان مشاركت دارند، اظهار داشت: همینطور در این طرح رانندگان 550 دستگاه انواع خودروهای سبك، سنگین و نیمه سنگین با این اداره كل همكاری می كنند.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا علیرضا سیاهپور، شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز اضافه كرد: افزون بر این امسال، 135گشت سیار در چارچوب اجرای طرح راهداری زمستانی در یك هزار و 380 كیلومتر بزرگراه، 2 هزار و 202 كیلومتر راه اصلی، 2هزار و 744 كیلومتر راه فرعی و 10هزار و 617كیلومتر راه روستایی استان فارس فعالیت دارند.
وی تصریح كرد: با آغاز زمستان و شروع بارش برف و باران، وظیفه و رسالت راهداران چندین برابر می گردد و آنها با حضور شبانه روزی در جاده ها برای تولید تردد روان و ایمن به مردم خدمات رسانی می كنند.
سیاهپور اظهار داشت: بعد از راهداری زمستانی، راهداری نوروزی و به دنبال آن راهداری تابستانی است و این امر مبین آن است كه راهداران به صورت شبانه روزی در برنامه ها و عملیات های مربوط به حوزه راه نقش دارند.
مدیركل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس همینطور بیان داشت: ظرف هفت ماه امسال، حوادث رانندگی ناوگان اتوبوس برون شهری این استان در مقایسه با مدت مشابه پارسال، 53 درصد كاهش داشته است و یكی از دلایل این كاهش، نصب سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان (سپهتن) بر روی این ناوگان است.
وی، آمار مشخصی در این زمینه اعلام نكرد.
سیاهپور در بخش دیگری از مطالب خود در مورد قیمت گذاری كرایه كامیون بر مبنای شاخص تن كیلومتر اظهار داشت: از آنجائیكه یكی از دغدغه های رانندگان و كامیون داران، بحث شفافیت و افزایش قیمت ها و كرایه هاست، مقرر شده كه این سیاست اعمال و محاسبه كرایه بر مبنای تن كیلومتر صورت گیرد.
او افزود: در تعیین كرایه به این شیوه، تمام هزینه های ثابت و متغیر مانند هزینه بیمه بدنه خودرو، دستمزد راننده و كمك راننده، سرمایه گذاری و تامین لوازم یدكی لحاظ خواهد شد.
سیاهپور بیان كرد: افزون بر تعیین و افزایش دستمزد، رانندگان خواسته های دیگری همچون بحث بیمه درمانی، بازنشستگی قبل از موعد و تامین لاستیك و قطعات یدكی را هم دارند كه این مطالبات علاوه بر طرح آنها در نشست هایی در این استان در ستادی متشكل از وزارتخانه های راه و شهرسازی، تعاون، كار و رفاه اجتماعی، نفت و صنعت، معدن و تجارت هم مورد پیگیری قرار|گرفت.
مدیر كل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس اظهار داشت: در نهایت این نشست ها، منتهی به افزایش 20درصدی كرایه ناوگان، واگذاری یك جفت لاستیك به تمام نفت كش ها و 58 درصد اتوبوس ها كه نیاز به لاستیك داشتند، شد.
6122 /6118


1397/09/24
19:33:57
5.0 / 5
4072
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین