مشاركت اجتماعی لازمه پیشرفت و توسعه كشور است

مشاركت اجتماعی لازمه پیشرفت و توسعه كشور است به گزارش مركز املاك معاون مشاركت های اجتماعی وزارت كشور اظهار داشت: مشاركت اجتماعی لازمه توسعه و پیشرفت كشور است و هر زمان از ایفای نقش مردم چشم پوشی نماییم به صورت قطع در آنجا صدمه خواهیم دید.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا كمال اكبری روز چهارشنبه در همایش سازمان های مردم نهاد سیستان و بلوچستان تصریح كرد: انقلاب اسلامی ایران مبتنی بر مشاركت مردم و شعارهای انقلاب هم برخاسته از بطن جامعه بود و آحاد مردم با حضور پرشور خود در شكل گیری و تداوم نظام نقش داشتند.
وی افزود: یكی از كارهایی كه سازمان های مردم نهاد باید انجام دهند، مطالبه گری است بنابراین باید هر كس در هر حوزه ای كه كار می كند با شدت تمام خواسته هایش را مطرح كند.
معاون مشاركت های اجتماعی وزارت كشور اظهار داشت: اما در عین حال نباید این انتقادها به مرز یاس و ناامیدی برسد بلكه سازنده باشد چون كه بدنه اجتماعی كشور ما در شرایط كنونی با تولید انرژی های منفی مواجه شده و باید بكوشیم این نوع نگاه ها را به سمت مثبت پیش ببریم و روحیه امیدواری و نشاط را در جامعه ارتقا دهیم.
وی بیان كرد: اغلب مشكلات به وجود آمده در حوزه بهداشتی و پزشكی بر اثر نبود نشاط در جامعه است ازاین رو می توانیم با تولید زمینه پویش اجتماعی مثبت نشاط اجتماعی را در جامعه به وجود بیاوریم.
اكبری تصریح كرد: در استان سیستان و بلوچستان در حوزه مشاركت های اجتماعی اقدامات خوبی انجام شده و آگاهی لازم نسبت به نقش ها و حركت رو به جلو دیده می گردد كه می تواند به مرحله خوبی از پیشرفت برسد.

**ایجاد 300 مركز ترك اعتیاد با مشاركت مردم
سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان هم در این نشست اظهار داشت: وجود بیشتر از 300 مركز ترك اعتیاد در این استان حاصل پیگیری ها و تلاش های سازمان های مردم نهاد است.
محمد هادی مرعشی اضافه كرد: با وجود اینكه سیستان و بلوچستان استانی مرزی است، هم اینك از نظر شیوع اعتیاد به مواد مخدر در رده نهم كشوری قرار دارد و این در حالیست كه در گذشته متاسفانه در رده اول قرار داشت و این مهم حاصل همراهی، همكاری و تلاش سازمان های دولتی متولی و سازمان های مردم نهاد با یكدیگر است.
وی افزود: برخی از سازمان های مردم نهاد با دغدغه مندی و حتی از زندگی شخصی خویش برای پیشبرد اهداف سازمانی شان هزینه می كنند و منتظر كمك های بخش دولتی نمی مانند.
معاون انتظامی و امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان اضافه كرد: متاسفانه نگاه خیرین این استان كمتر به سمت صدمه های اجتماعی است و كمك های خویش را بیشتر در حوزه مسجد و مدرسه سازی هزینه می كنند كه باید تلاش نماییم تا توجه خیران كشوری را به سمت صدمه های اجتماعی این نقطه از ایران اسلامی معطوف نماییم.
وی تصریح كرد: پرداخت حق بیمه و مالیات یكی از دغدغه ها و مشكلات اساسی سمن هاست كه این مساله با عنایت به حداقل اعتباری كه در اختیار سمن ها قرار دارد، اصلا توجیه پذیر نیست.
مرعشی اظهار داشت: كاری كه سازمان های مردم نهاد انجام می دهند، حتی بخش دولتی هم نمی تواند انجام بدهد ازاین رو باید تشكل سازمانهای مردم نهاد تشكیل گردد تا علاوه بر رابطه بیشتر با مسئولان، نمایندگان صنف ها هم در نشست های تصمیم گیری و مهم سیستان و بلوچستان حضور داشته باشند.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا هم اینك 230 سازمان مردم نهاد فعال و نیمه فعال در سیستان و بلوچستان وجود دارد كه در زمینه بهداشت و درمان، فرهنگ و هنر و صدمه های اجتماعی و غیره فعالیت می نمایند.
9908**3213


1397/10/05
14:37:52
5.0 / 5
4309
تگهای خبر: استان , بیمه , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین