وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

سفر هیات ایرانی به سوریه در ماه آینده میلادی، بخش خصوصی مشاركت كند

سفر هیات ایرانی به سوریه در ماه آینده میلادی، بخش خصوصی مشاركت كند به گزارش مركز املاك وزیر راه و شهرسازی از انجام سفری در ماه آینده میلادی به سوریه اطلاع داد و اظهار داشت: امیدواریم فعالان اقتصادی ایران در بازسازی سوریه فعال شوند.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، محمد اسلامی در جلسه دیدار فعالان اقتصادی با وزیر تجارت و اقتصاد سوریه در اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: امروز با اجرایی كردن متن توافقنامه راهبردی اقتصادی بین ایران و سوریه، زمینه برای گسترش پایدار روابط اقتصادی و تجاری فراهم شده و حضور رئیس كمیسیون مشترك ایران و سوریه مبین روند رو به توسعه تعاملات است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: این نشست زمینه را برای فعالیت بخش خصوصی در سوریه بیشتر از گذشته فراهم می آورد و این در شرایطی است كه بعد از برگشت صلح و آرامش به سوریه، حضور فعالان اقتصادی به منظور توسعه و پایدارسازی صلح ضروری می باشد.
وی خاطرنشان كرد: مقرر است ماه آینده میلادی سفری به سوریه صورت گیرد و از تمام فعالان اقتصادی كشورمان درخواست می گردد تا برای حضور در این سفر و انجام مذاكرات با طرف های سوری اعلام آمادگی كنند.
وی اظهار داشت: امیدواریم با حل مشكلات بانكی و حمل و نقل بتوانیم زمینه توسعه فعالیت های دوجانبه را فراهم نماییم.
اسلامی تصریح كرد: نكته حائز اهمیت، حضور شركت های ایرانی در فرایند بازسازی سوریه است كه تلاش داریم با سرمایه گذاری های مشترك، اقدامات متفاوتی نسبت به گذشته انجام دهیم و مصمم هستیم تا بخش خصوصی اهداف اقتصادی دولت را در این زمینه عملیاتی كند.
اتاق مشترك ایران و سوریه تشكیل می شود
همچنین در این نشست، غلامحسین شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران هم با اشاره به اینكه بخش خصوصی ایران آمادگی همكاری های اقتصادی و تامین مایحتاج عمومی و كالاهای اساسی و كشاورزی این كشور را در تمامی زمینه ها دارد، اظهار داشت: نهاد بازسازی سوریه در اتاق بازرگانی ایران تشكیل شده است و به دنبال آن هستیم كه مقدمات و اقدامات عملی را برای تولید اتاق مشترك ایران و سوریه در ایران تولید نماییم.
وی با اشاره به اینكه با تشكیل اتاق مشترك، همكاریهای عملی دو كشور جنبه عملی بیشتری پیدا كند، اضافه كرد: فعالان اقتصادی ایران هم بتوانند سرمایه گذاری و همكاری های مشتركی در كشور سوریه برای تولید زیرساخت ها داشته باشند.
شافعی با اشاره به اینكه ایران آمادگی فنی و مهندسی را به سوریه دارد اظهار داشت: می توان در زمینه های مختلفی همچون پتروشیمی، معدن، محصولات غذایی و كشاورزی، حمل و نقل گردشگری و سلامت همكاری داشت كه اجبار آن اجرایی شدن تجارت آزاد است و باید مورد توجه قرار گیرد.
رئیس اتاق بازرگانی ایران، اظهار داشت: مبحث تجارت آزاد میان دو كشور چندین سال است كه مورد توافق قرار گرفته اما به علت شرایط جنگی سوریه امكان استفاده آن در گذشته وجود نداشت اما در شرایط فعلی افزایش سطح همكاریهای دو كشور قابل تحقق است؛ بر این اساس مشكل فعلی میان همكاریهای دو كشور حمل و نقل و انتقال پول است و البته اتاق بازرگانی ایران آمادگی دارد از تمام امكانات خود برای سرمایه گذاری و مبادلات كالا از كشور سوریه استفاده نماید.

5.0 / 5
4296
1397/10/10
14:45:12
تگهای خبر: بازسازی , بانك , توسعه , تولید
این پست مرکز املاک را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین