270 ساختمان مشابه پلاسكو در تهران شناسایی شده است

270 ساختمان مشابه پلاسكو در تهران شناسایی شده است به گزارش مركز املاك معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران اظهار داشت: 270 ساختمان مشابه پلاسكو شناسایی و دستورالعمل ایمنی آنها نوشته شده تا در چند عملیات ارتقا ایمنی آنها صورت گیرد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا، عبدالرضا گلپایگانی روز یكشنبه در آیین گشایش نمایشگاه پلاسكو نو اضافه كرد: اغلب این ساختمان ها در دهه 40 و 50 و حتی تعدادی هم در دهه 80 و 90 ساخته شده اند كه متأسفانه از منظر ایمنی حریق گرفتار اشكال هستند.
وی همینطور از تهیه شناسنامه سه هزار و 200 ساختمان بالای 8 طبقه اطلاع داد و اظهارداشت: علاوه بر آن برای ساختمان های بالای 6 طبقه هم داشتن نقشه عملیاتی آتش نشانی الزامی شد.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران با اشاره به اینكه در آتش سوزی ساختمان پلاسكو هیچ نقشه ای وجود نداشت تصریح كرد: در جریان این حادثه هیچ اطلاعاتی از وضعیت ساختمان وجود نداشت.
به گفته وی باید ساختمان های بلندمرتبه به مركز آتش نشانی متصل شوند تا از لحظه وقوع حریق عملیات نجات آغاز شود.
گلپایگانی از آموزش سه هزار نفر از كاركنان نظام مهندسی و 120 هزار نفر از نیروهای خدمات الكترونیك شهر درمورد مباحث مربوط به كنترل نقشه اطلاع داد و اظهار داشت: كمیته ایمنی مناطق هم تشكیل شده تا دستور قضایی برای ارتقا ساختمان ها دریافت شود.
وی افزود: آیین نامه ایمنی برای ساختمان های زیر 5 طبقه با هماهنگی آتش نشانی در 6 جلد تهیه شده كه از چند روز آینده مقدمات آن عملیاتی و به صورت اجرایی در دستور كار مناطق قرار خواهد گرفت.
معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران همینطور درمورد آخرین وضعیت نقشه ساختمان پلاسكو اظهارداشت: برای تهیه طرح جایگزین پلاسكو در 2 نوبت فراخوان از جانب بنیاد مستضعفان منتشر گردید تا بهترین ایده انتخاب گردد كه امیدواریم كار ساخت در برنامه زمان بندی به سرانجام برسد.
به گزارش مركز املاك به نقل از ایرنا در نمایشگاه «پلاسكو نو» طراحی های مختلف برای ساختمان جدید پلاسكو، تصاویری از حادثه پلاسكو و بخشی از تجهیزات آتش نشانان گرفتار در حادثه پلاسكو به نمایش گذاشته شده است.
تهرام/9353 / 1539


1397/10/30
14:02:56
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: خدمات , ساختمان , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین