عضو كمیسیون عمران مجلس:

بهبودقیمت مسكن نیازمندرونق ساخت وساز است، نرخ ارز رابهانه كرده اند

بهبودقیمت مسكن نیازمندرونق ساخت وساز است، نرخ ارز رابهانه كرده اند به گزارش مركز املاك عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: برای تثبیت وضعیت موجود بازار مسكن به تولید ۸۰۰ هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یك میلیون و ۲۰۰ هزار مسكن نیاز داریم.به گزارش مركز املاك به نقل از خانه ملت، حسن خسته بند با اشاره به اینكه سال آینده بازار مسكن بار دیگر شاهد بروز تلاطمات اقتصادی خواهد شد، اظهار داشت: برخی اعلام می كنند كه قیمت بازار مسكن در سال آینده روند كاهشی خواهد داشت، اما به نظر من این مسئله محقق نمی گردد چونكه كاهش قیمت ها در بازار مسكن تحت تأثیر عواملی و شاخص هایی بوده كه امروز عملیاتی نشده است.
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی افزود: بطور قطع تا زمانی كه نقدینگی و سرمایه كشور به سمت بخش تولید هدایت داده نشود، نباید انتظار كاهش گرانی ها در بازار مسكن را داشت.
وی افزود: در شرایط كنونی روز به روز شاهد افزایش قیمت مصالح ساختمانی هستیم، البته بخش عمده ای از تجهیزات ساختمانی ارتباطی با افزایش قیمت ارز ندارند، اما بعضی از فعالان این بخش سوء بهره برده و متناسب با افزایش نرخ ارز، قیمت این تجهیزات را بالا برده اند.
خسته بند با بیان اینكه سالانه حدود ۸۰۰ هزار زوج جوان به مسكن جدید نیاز دارند اظهار داشت: برای تثبیت وضعیت موجود بازار مسكن به تولید ۸۰۰ هزار و برای بهبود وضعیت به تولید یك میلیون و ۲۰۰ هزار مسكن نیاز داریم.
این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان كرد: برخی انتظار دارند كه با وجود نبود ساخت و ساز در كشور قیمت مسكن كاهش یابد؛ اما دو مسئله عرضه و قیمت، دو كفه یك ترازو هستند؛ از این رو به هر میزانی كه عرضه مسكن در كشور افزایش یابد، قیمت ملك هم كاسته می شود.
وی خاطرنشان كرد: در شرایط كنونی كل استان ها درگیر افزایش قیمت مسكن بوده اند؛ به صورتی كه در استان گیلان شاهد افزایش حداقل ۴۰ درصدی قیمت مسكن هستیم.
عضو كمیسیون عمران مجلس افزود: فقدان برنامه ریزی مناسب و عدم تولید مسكن زمینه را برای افزایش قیمت مسكن فراهم می آورد.

1397/11/13
16:11:58
5.0 / 5
4235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین