یك مقام مسئول اعلام كرد:

افتتاح آشیانه تعمیر هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره)

افتتاح آشیانه تعمیر هواپیما در فرودگاه امام خمینی(ره) مركز املاك: معاون پشتیبانی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، از آمادگی آشیانه تازه افتتاح شده این ایرلاین، برای تعمیر و نگهداری هواپیماهای شركت های هواپیمایی داخلی و خارجی آگاهی داد.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، سید رامتین باقری در حاشیه مراسم افتتاحیه آشیانه شماره ۲ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در فرودگاه امام خمینی(ره) اظهار داشت: ساخت این آشیانه از سال ۸۸ شروع شد و ۱۱ میلیارد تومان هزینه راه اندازی آن بوده است.
وی با اشاره به اینكه مساحت عرصه این آشیانه، ۷۶۵۰ متر مربع با ارتفاع ۲۰ متر است، اظهار داشت: همزمان دو هواپیمای پهن پیكر و، ATR می توانند در این آشیانه تعمیر و نگهداری شوند.
معاون پشتیبانی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) افزود: هدف از راه اندازی آشیانه شماره ۲ هما در فرودگاه امام خمینی(ره)، كاهش هزینه های تعمیر و نگهداری هواپیما بوده است؛ چراكه تا قبل از افتتاح این آشیانه، هواپیماهایی كه از فرودگاه امام خمینی(ره) به مقاصد خارج از كشور پرواز داشتند، باید در آشیانه های «استقلال»، «آزادی»و «انقلاب» فرودگاه مهرآباد اورهال می شدند؛ اما هم اكنون با شروع به كار این آشیانه، نیازی به پرواز هواپیما به صورت خالی از فرودگاه امام خمینی(ره) به مهرآباد و سپس بازگشت مجدد به صورت خالی از مسافر آن، سپس تعمیر به فرودگاه امام خمینی(ره) نخواهد بود.
باقری اشاره كرد: هم اكنون هر سه آشیانه مهرآباد فعال است و غیر از هما، دو ایرلاین بزرگ دیگر كشور باز در فرودگاه امام خمینی(ره) آشیانه مستقل دارند.
وی تصریح كرد: آشیانه شماره ۱ هما باز در حال ساخت بوده و سپس تكمیل ساخت و ساز آن، تجهیزات مورد نظر باز در آشیانه شماره یك هما، در فرودگاه امام خمینی(ره) نصب خواهد شد.
به گفته معاون پشتیبانی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما)، آشیانه تعمیر و نگهداری هواپیماها متعلق به هما در فرودگاه امام خمینی(ره)، آماده نمایش خدمات تعمیر هواپیما به سایر شركت های هواپیمایی داخلی و خارجی خواهد بود.

1397/11/28
16:08:33
5.0 / 5
4429
تگهای خبر: خدمات , ساخت و ساز , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین