معاون سازمان شهرداری ها خبر داد

رفع مشكلات آزمون های استخدامی شهرداری ها

رفع مشكلات آزمون های استخدامی شهرداری ها به گزارش مركز املاك معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به دغدغه آزمون های استخدامی برای 50 هزار نفر از كاركنان طرف قرارداد و شركتی شهرداری ها و دهیاری ها اظهار داشت: بعد از برگزاری جلسات مختلف قول های خوبی گرفته شد و آئین نامه اصلاحی آن نهایی شد و با تصویب آن تمامی دغدغه ها برطرف خواهد شد.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، مسعود نصرتی امروز چهارشنبه در نهمین همایش و نمایشگاه مدیریت شهری و روستایی در بندرعباس، اضافه كرد: در شرایطی كه با ركود اقتصادی و تحریم های ظالمانه مواجه هستیم و صنعت ساختمان با ركود در ساخت وساز روبرو شده است یكی از صنایع جایگزین برای رسیدن به درآمد پایدار توسعه صنعت گردشگری می باشد، براین اساس گردشگری شهری و ساحلی باید بیشتر از پیش در دستوركار شهرداران و دهیاران قرار گیرد تا با تغییر نگاه به این بخش گردشگری را پیش آهنگ تولید درآمد در شهرداری ها و دهیاری ها قرار دهیم.
وی با اشاره به اینكه 1091 شهر كوچك كشور در پرداخت حقوق ماهیانه خود با مشكل مواجهند، افزود: باید به دنبال راهكار و ظرفیت هایی باشیم تا با تلاش به دستیابی آنها از این شرایط سخت عبور كرده و از تحریم ها با اقتدار و سربلندی بگذریم.
معاون سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به اینكه باید بنگریم چگونه می توان از تجارب خوب یكدیگر در عرصه های بین المللی و ملی بهره ببریم تا بهترین خدمات را عرضه دهیم، عنوان كرد: بودجه خدمات عمومی به شهروندان محل آزمون و خطا نیست كه آنرا بدون هدف هدر دهیم بلكه باید برای ریال به ریال آن برنامه و هدف داشته باشیم.
وی افزود: باید ببینیم چه نماییم شهرها و روستاها به وسیله شهردار و دهیارها به بهترین شكل اداره و با رسیدن به درآمد پایدار مشكلات خدمات رسانی را برطرف كنند.
نصرتی با اشاره به اینكه 27 هزار تجربه موفق و چاره برای شتابگیری مرحله توسعه در دستور كار قرار دارد، افزود: در همین جهت شش كارگروه با عضویت شهرداران مشخص شده و هر موضوعی كه نیازمند ابلاغ یا تصویب باشد در این كارگروه ها مطرح و عرضه می شود.
وی با اشاره به اینكه نگاه تفویض اختیار به معنای واقعی به شهرداران و دهیاران از مهم ترین گلایه های مطرح شده در سال های گذشته بوده است، اضافه كرد: همواره شهرداران به این مورد انتقاد داشتند چرا "مدیریت واحد شهری" به شكل درست اجرا نمی گردد كه با همین نگاه این مورد را از راه وزارت كشور و سازمان شهرداری ها پیگیری كردیم و اساسنامه ای برای اجرا به شهرداری ها تهیه و تا چند روز دیگر به تمامی شهرداری ها اعلام خواهد شد.
معاون پشتیبانی سازمان شهرداری ها با اشاره به اینكه شهرداری ها با عنایت به نیاز و شرایط خود باید اداره شوند و نمی توان نسخه واحدی برای همه پیچید، خاطرنشان كرد: در شرایط فعلی با تولید درآمد ناپایدار ضعیفی حتی در كلان شهرها مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینكه خیلی از شهرداری ها مطالبات زیادی از دستگاه های دولتی و خصوصی دارند، افزود: تجربه و راهكار لازم برای حل این مورد در این همایش اعلام خواهد شد تا این مورد برطرف و بخشی از مشكلات هم حل شود.
نصرتی اظهار نمود: امسال بند پرداختی 10 درصدی عوارض سوخت از منابع درآمدی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور حذف و مشكل در پرداخت حقوق برای شهرداری های كوچك را به وجود آورده بود، در تلاشیم حداقل بخشی از 3200 میلیارد تومان وصول شود؛ گرچه در سال آینده این بند و ردیف بار دیگر احیا و در بودجه دیده شده است.
به گفته وی، امسال انتشار 5500 میلیارد تومان اوراق مشاركت با مشكلاتی روبه رو بود كه هم اكنون این مشكل برطرف شده و در سال آینده رقم آن به 8000 میلیارد تومان ارتقا می یابد.
وی با اشاره به اینكه یكهزار میلیارد تومان جهت هزینه در بخش محیط زیست بخصوص پسماند و زباله سوزها هم در بودجه سال آینده اختصاص یافته كه امیدواریم با تصویب در مجلس همراه شود، تصریح كرد: دغدغه دیگر هم برگزاری آزمون های استخدامی برای 50 هزار نفر از كاركنان طرف قرارداد و شركتی شهرداری ها و دهیاری ها بود كه بعد از برگزاری جلسات مختلف هم قول های خوبی گرفته شد و آئین نامه اصلاحی هم نهایی و با تصویب آن تمامی دغدغه ها برطرف خواهد شد.
نصرتی در انتها افزود: 1750 میلیارد تومان بودجه در اختیار بخش خصوصی قرار دارد و شهرداری ها و دهیاری ها باید به دنبال راهی برای جذب این سرمایه ها باشند كه نیاز به اتحاد و برنامه ریزی و ایجاد افقی مناسب در شهرداری ها و دهیاری هاست.1397/12/01
14:55:19
5.0 / 5
3859
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین