سخنگوی خانه طراحان انقلاب اسلامی پاسخ داد

طراحان بیلبورد میدان ولیعصر به جایگاه زن بی توجهند؟

طراحان بیلبورد میدان ولیعصر به جایگاه زن بی توجهند؟ به گزارش مركز املاك تصاویر بیلبورد بزرگ میدان ولیعصر با چالش و انتقادهایی همراه بوده است كه عمده آنها به نقش زنان در موضوعات برمی گردد؛ از غیبت خانم ها در بیلبورد جام جهانی گرفته تا طرحی كه این روزها به مناسب روز زن در مركز شهر خودنمایی می كند و واكنش هایی را از جانب بخشی از زنان جامعه به دنبال داشته است.


تصویر مادری به همراه دو فرزندش با عنوان «بر دامان بهشت»، طرح اخیر خانه طراحان انقلاب اسلامی و مؤسسه هنری رسانه ای اوج است كه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه (س) و روز زن در میدان ولیعصر دیده می شود. اما این طرح هم با انتقادهای زیادی در خصوص توجه نكردن به سایر ابعاد زندگی اجتماعی زنان روبرو شده است.
در همین راستا، پوریا اسرایی، سخنگو و مدیر روابط عمومی خانه طراحان انقلاب اسلامی در گفت وگویی با ایسنا از نحوه انتخاب سوژه ها و انتقادهایی كه درباره نقش زنان در این تصاویر مطرح می شود، سخن گفته است.
وی در پاسخ به این پرسش كه نگاه های سازمان اوج تا چه اندازه در خلق تصاویر بیلبورد میدان ولیعصر تأثیر گذارند، اظهار داشت: به صورت كلی طراحی سوژه ها در خانه طراحان انجام می شود كه یك سری رویكردها و موضوعات كلی را برای طول سال در نظر می گیریم و اغلب هم مناسبتی هستند. در واقع می توان اظهار داشت كه سوژه ها سوار مناسبت ها می شوند و تلاش می كنند از این طریق مفهومی را منتقل كنند؛ البته در بعضی مواقع هم امكان دارد با نزدیك شدن به برخی مناسبت ها، تغییراتی را اعمال نماییم.
اسرایی درباره سیاست های انتخاب سوژه ها با اشاره به اینكه «سوژه های ما كاملاً متنوع است»، اظهار نمود: سیاست كلی ما سیاست های جمهوری اسلامی و كشور است و غیر از این سیاست دیگری نداریم. تنوع سوژه ها در كارهایی كه طراحی نموده ایم كاملاً مشخص است؛ بعنوان مثال در یك سال گذشت سه بیلبورد به فضای فوتبالی اختصاص داشته است و اربعین و محرم هم جزو سوژه های ما بودند. همینطور طرح «این تصویر را تكرار كنید» هم دارای اِلمان فوتبالی بود و هم فضای مطالبه گری از مسئوولان را بیان كرد.
طرح «این تصویر را تكرار كنید» در میدان ولیعصر

1397/12/06
14:48:49
5.0 / 5
4262
تگهای خبر: خانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین