رئیس سازمان راهداری؛

انتقال ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت به وزارت راه از سال آینده

انتقال ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت به وزارت راه از سال آینده به گزارش مركز املاك معاون وزیر راه و شهرسازی از انتقال مدیریت ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت از سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای به معاونت حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی اطلاع داد.به گزارش مركز املاك به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا از انتقال مدیریت ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت كشور از سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای به ستاد وزارت راه و شهرسازی اطلاع داد.
وی در این خصوص توضیح داد: سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای یك دستگاه عملیاتی با انبوهی از وظایف، ماموریت ها و فعالیت های اجرایی می باشد. اما ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت از ماهیت ستادی برخوردار بوده كه می طلبد با سایر دستگاه ها ارتباطات تنگاتنگ برخوردار باشد.
رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اضافه كرد: با عنایت به تشكیل معاونت حمل ونقل در ستاد وزارت راه و شهرسازی، این طور استنباط شد كه نوع فعالیت ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت كشور با معاونت حمل ونقل همخوانی و نزدیكی بیشتری دارد كه بر همین مبنا پیشنهاد انتقال ستاد به وزیر راه و شهرسازی داده شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به اینكه وزیر راه و شهرسازی با انتقال ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت موافقت كرده است، اظهار داشت: در سال آینده به صورت كامل انتقال صورت خواهد گرفت و ستاد به معاونت حمل ونقل واگذار خواهد شد
حسن نیا خاطرنشان كرد: در جهت هماهنگی و هموارسازی فرایند این انتقال جلسات مختلفی میان مدیران دو بخش برگزار شده و جلساتی هم بین معاون حمل ونقل و رئیس ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت كشور برگزار می گردد.
رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با اشاره به اینكه وزیر راه و شهرسازی با انتقال ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت موافقت كرده است، اظهار داشت: در سال آینده به صورت كامل انتقال صورت خواهد گرفت و ستاد به معاونت حمل ونقل واگذار خواهد شد.
بر اساس این گزارش، بعد از آنكه شورای نگهبان سال ۸۶ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت را تأیید كرد ۲۳ دی همان سال این قانون به دستگاه های اجرایی ابلاغ گردید. بر این اساس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با سه معاونت توسعه حمل و نقل عمومی، نوسازی ناوگان فرسوده و صنایع انرژی زیر نظر نهاد ریاست جمهوری تشكیل شد اما در نهایت دولت یازدهم روز یكشنبه چهارم مرداد ۹۴ تصمیم به انتزاع ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت از نهاد ریاست جمهوری گرفت و با انتقال آن به وزارت راه و شهرسازی با عنوان مركز ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت موافقت نمود.
براساس این مصوبه، ستاد مدیریت سوخت با كلیه امكانات، اعتبارات، تعهدات، وظایف، اختیارات و نیروی انسانی در وزارت راه و شهرسازی مستقر شده تا به صورت هماهنگ و منسجم در مجموعه ساختار و تشكیلات آن وزارتخانه و در صورت ضرورت با انجام اصلاحات ساختاری با رعایت قوانین و مقررات مربوط فعالیت نماید.
وزارت راه و شهرسازی با همكاری و هماهنگی معاونت حقوقی رئیس جمهوری موظف شد در مدت سه ماه بعد از ابلاغ این تصویب نامه، ضمن انجام اقدامات زیر، پیشنهادهای تنقیحی لازم را برای اصلاح یا حذف احكام و مقررات موجود ارائه نماید.
الف- احصای آن دسته از وظایف و اختیارات ستاد كه جنبه اجرایی داشته و مربوط به دستگاه های خاص است و انتقال آنها به دستگاه مربوط
ب- احصای آن دسته از وظایف و اختیارات ستاد كه جنبه تصمیم گیری و تصویب داشته و احراز آخرین وضعیت اعمال وظایف و اختیارات مورد اشاره و عرضه پیشنهادهای لازم برای تعیین تكلیف آنها به هیات وزیران
ج- احصای وظایف و اختیارات پیش بینی شده در مصوبات و مقررات برای نمایندگان ویژه رئیس جمهوری (سابق) مبحث بند (الف) ماده (۱) و احراز آخرین وضعیت اعمال وظایف و اختیارات مذكور
د- كارگروهی مركب از معاونان ذیربط وزارتخانه های راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارایی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور، معاونت اجرایی رئیس جمهوری و نهاد ریاست جمهوری موظفند در مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، وضعیت مطالبات و تعهدات ستاد را در قالب قوانین و مقررات مربوط، مشخص و تسویه كنند و چند روز بعد، این ستاد كار خویش را در سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای آغاز می كند.
با اقدام جدید، ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت كشور مقرر است زیر نظر معاونت حمل ونقل وزارت راه و شهرسازی فعالیت خویش را ادامه دهد.

1397/12/09
16:31:49
5.0 / 5
4297
تگهای خبر: توسعه , خانه , دستگاه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین