تردد ۳ ۷میلیون مسافر از فرودگاه ها در بهمن، رشد ۸ درصدی جابه جایی

تردد ۳ ۷میلیون مسافر از فرودگاه ها در بهمن، رشد ۸ درصدی جابه جایی به گزارش مركز املاك آمار شاخص های هوانوردی بهمن ۹۷ از جابه جایی ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار مسافر در فرودگاه های تحت مالكیت شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران خبر می دهد كه نسبت به دی ماه ۸ درصد رشد نشان داده است.به گزارش مركز املاك به نقل از شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، طبق آمار عرضه شده از جانب گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه های تحت مالكیت این شركت در بهمن، با انجام ۲۹ هزار و ۹۱۵ فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه حدود ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار كیلوگرم بار و مرسولات پستی جابه جا كند.
همچنین بر مبنای آمارها، كل پروازهای فرودگاه های تحت مالكیت شركت در بهمن ماه ۹۷ نسبت به دی ماه در نشست و برخاست دو درصد و در ارسال و پذیرش بار ۱۱ درصد افزایش داشته است.
بر همین اساس در بهمن ۹۷ فرودگاه مهرآباد با ۱۰ هزار و ۵۱۹ فروند بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه جایی حدود یك میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر پُرترافیك ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با ۴۱۲۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیشتر از ۶۳۷ هزار مسافر، دومین فرودگاه پُرترافیك كشور و فرودگاه امام خمینی (ره) با ۳۰۲۷ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیشتر از ۴۷۲ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه كشور قرار دارد.
در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار كیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و بعد از آن مهرآباد با ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار كیلوگرم بار و فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیشتر از ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار كیلوگرم بار در رتبه های بعدی قرار دارند.
طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از كل پروازهای بهمن ۹۷، نشست و برخاست ۲۵ هزار و ۴۱۹ فروند هواپیماست كه طی آن حدود سه میلیون مسافر و حدود ۲۳ میلیون كیلوگرم بار منتقل شده است.
پروازهای داخلی فرودگاه های تحت مالكیت شركت فرودگاه ها در بهمن ۹۷ نسبت به دی ماه در نشست و برخاست یك درصد، در اعزام و پذیرش مسافر هفت درصد و در ارسال و پذیرش بار هم ۱۷ درصد افزایش داشته است.
با توجه به اینكه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در این بخش هم این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و بعد از آن فرودگاه مشهد با ۳۳۵۸ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش بیشتر از ۵۲۸ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیشتر از چهار میلیون و ۳۰۰ هزار كیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با ۲۰۸۶ فروند نشست و برخاست، اعزام و پذیرش ۲۰۷ هزار مسافر و ارسال و پذیرش یك میلیون و ۶۰۰ هزار كیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد.
همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی بهمن ۹۷ در فرودگاه های بین المللی تحت مالكیت شركت فرودگاه ها هم نشست و برخاست ۴۴۹۶ فروند هواپیماست كه طی آن حدود ۷۰۰ هزار مسافر اعزام و پذیرش و نزدیك به ۱۳ میلیون كیلوگرم بار ارسال و پذیرش شده است.
در این بخش فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست ۲۹۷۳ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیشتر از ۴۷۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار كیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار گرفته است و بعد از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۷۶۹ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش بیشتر از ۱۰۹ هزار مسافر و ارسال و پذیرش حدود دو میلیون كیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست ۳۱۰ فروند هواپیما، اعزام و پذیرش حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ مسافر و ارسال و پذیرش حدود ۷۷۱ هزار كیلوگرم بار در رتبه های دوم و سوم قرار گرفته اند.

1397/12/20
15:06:25
5.0 / 5
4238
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین