مدیركل راه و شهرسازی استان خوزستان تأكید كرد:

دیگر خطری سوسنگرد را تهدید نمی كند

دیگر خطری سوسنگرد را تهدید نمی كند مركز املاك: مدیركل راه و شهرسازی استان خوزستان اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته در سوسنگرد، كار در این شهر به اتمام رسید و با پائین آمدن سطح آب دیگر خطری آنرا تهدید نمی نماید.به گزارش مركز املاك به نقل از مهر، رضا رضایی در مورد اتمام كار اداره كل راه و شهرسازی استان خوزستان بعنوان مسئول حفظ شرایط سوسنگرد در سیل اخیر و انتقال نیرو و تجهیزات به اهواز با دستور وزیر كشور و استاندار خوزستان اظهار نمود: با اقدامات صورت گرفته در سوسنگرد توسط اداره كل راه و شهرسازی استان خوزستان كار در این شهر به اتمام رسید و با پایین آمدن سطح آب دیگر تهدیدی برای آن وجود ندارد.
وی اضافه كرد: با ایجاد یك دژ محكم به ارتفاع ۳.۵ متر به طول حدود هشت كیلومتر دیگر در سوسنگرد مشكلی وجود ندارد. به همین خاطر بعد از بررسی های صورت گرفته شهر حالت ثابت به خودش گرفت و بعد از بازدید وزیر كشور و استاندار خوزستان دستور داده شد كه برای راه اندازی و ترمیم سیل بندها امكانات اداره كل به اهواز و منطقه عین دو منتقل شود.
مدیركل راه و شهرسازی استان خوزستان خاطرنشان كرد: بعد از بحث و بررسی های صورت گرفته در ستاد بحران استان عنوان شد كه باید به عین دو اهواز رفته و آنجا نسبت به ترمیم و راه اندازی سیل بندها به منظور پیشگیری از ورود آب و پس زدن آن به این منطقه اقدام گردد.
وی اضافه كرد: به همین خاطر با بازدید استاندار، مدیركل راه و شهرسازی استان و استاندارهای معین قرار شد، دو كانال در محل تلاقی كانال سلمان و كانال شهید چمران كه آب كرخه را هدایت می كنند زهكشی آنها بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شود. در این بازدیدها تكلیف شد زهكشی دو كانال بسته شده تا آب سر ریز شده به سمت منطقه عین دو اهواز نرود.
رضایی افزود: در همین خصوص اداره كل راه و شهرسازی استان كه بلافاصله بعد از سوسنگرد، اقدامات خودشان را در اهواز ادامه دادند، دو كانال چمران و شهید سلمان را متصل كردیم تا آب به سمت اراضی و منطقه دو عین نرود. ماشین آلات ما هم در كانال چمران در حال كار هستند تا با تقویت و ترمیم شكستگی های این كانال از سرریز شدن آب جلوگیری نمایند.
وی با اشاره و تشكر از زحمات نیروهای اداره كل راه و شهرسازی استان خوزستان اظهار داشت: هم اكنون بیشتر از ۸۰ نفر از نیروهای اداره كل راه و شهرسازی استان به همراه ماشین آلات مشغول به فعالیت هستند تا اقدامات لازم در منطقه دو عین برای راه اندازی و ترمیم سیل بندها صورت بگیرد. حدود ۱۰ كمپرسور، دو لودر و تجهیزات دیگر كه بخشی از آنها متعلق به استان اصفهان كه استان معین استان خوزستان است هم مشغول به كار بوده تا با قدرت و سرعت پیش برود.
مدیركل راه و شهرسازی استان خوزستان در پاسخ به این سوال كه چه زمانی را برای فروكش كردن آب در استان متصور هستند، اظهار داشت: هم اكنون بحث فروكش كردن آب نیست چون می خواهیم آب های رها شده را به سمت كانال های موجود در شهرها هدایت نماییم. در این زمینه باید كانال های پایین دست هم باز شوند چون در منطقه عین دو در پاینی دست آن باید دو كانالی كه دارد به وسیله یك سیفون به هم متصل شوند.
وی اضافه كرد: هم اكنون كانال شهید چمران آبی كه در آن در جریان است ۵۰ درصد ظرفیتی است كه دارد و بازهم باید این كانال تقویت شود تا بتوانیم آب بیشتری را هدایت نماییم. در این خصوص ستاد بحران هم در بطن ماجرا قرار دارد و با قدرت كار را جهت تقویت و لایروبی كانال ها پیش می بریم. خدا را شكر با اقدامات صورت گرفته اجازه ورود آب را به منطقه عین دو اهواز نداده ایم و شرایط خوب است.

1398/01/24
15:40:18
5.0 / 5
4154
تگهای خبر: استان , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین