رصد خودرو های دیزل فاقد معاینه فنی از شروع امسال

رصد خودرو های دیزل فاقد معاینه فنی از شروع امسال مركز املاك: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از كنترل و رصد خودرو های دیزل فاقد معاینه فنی از شروع سال جاری آگاهی داد و اظهار داشت: بیشتر از ۷۵۰ خودرو دیزل تابحال ارزیابی و پایش شده اند.


به گزارش مركز املاك به نقل از ایسنا، محسن پورسیدآقایی با اشاره به این كه طی سه سال قبل اقداماتی برای ارتقای معاینه فنی، رفع تقلب ها و تخلفات معاینه فنی خودرو های سبك انجام شده است اما برای معاینه فنی خودرو های دیزل اقدامی جدی صورت نگرفته بود اشاره كرد: از شروع سال جاری رصد و كنترل معاینه فنی خودرو های دیزل با جدیت در حال انجام می باشد.
معاون شهردار تهران اظهار داشت: با اجرای مرحله دوم طرح كاهش یا Low Emission Zone (محدوده كم آلاینده) از آبان ماه سال گذشته، كلیه خودرو های سبك و سنگین برای تردد در شهر تهران در هر ساعت از شبانه روز و همه روزهای هفته باید برگه معاینه فنی داشته باشند و به عبارتی دیگر تست های معاینه فنی بعنوان یك گردنگیر زیست محیطی موردتوجه قرار گرفته است.
پورسیدآقایی با اشاره به اینكه خودرو های دیزل كه در شهر تردد می كنند، سهم قابل توجهی در انتشار آلایندگی دارند اشاره كرد: خیلی از خودرو های سنگین را در سطح شهر می بینیم كه با وجود داشتن برگه معاینه فنی، دودزا هستند.
بگفته معاون حمل و نقل و ترافیك از شروع سال جاری تابحال بیشتر از ۷۵۰ دستگاه خودروی دیزل توسط اكیپ تست كنار جاده ای مورد ارزیابی و پایش قرار گرفته است كه از این تعداد ۹ درصد فاقد معاینه فنی بودند.
به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك؛ پورسیدآقایی افزود: معاینه فنی ۱۰۵ دستگاه خودرو به سبب مردودی در آزمون تست آلایندگی باز ابطال شده و در مجموع ۱۶۹ دستگاه خودرو به سبب نداشتن معاینه فنی یا مردودی در تست آلایندگی، اعمال قانون شده اند.
منبع:

1398/02/24
23:32:51
5.0 / 5
3980
تگهای خبر: ارزیابی , دستگاه , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین