افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز

افزایش غلظت ازن در هوای تهران طی امروز به گزارش مركز املاك مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران از افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت و قرار گرفتن كیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از لحاظ این آلاینده اطلاع داد.حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده كاهش میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۳ خرداد) نسبت به روز گذشته است، اظهار نمود: هرچند با تغییر شرایط جوی در طول روز برای برخی ساعات بخصوص بعد ازظهر وزش باد به بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه در پراكندگی آلاینده ها موثر باشد.

وی افزود: بر مبنای نتایج پیشبینی كیفیت هوا طی برخی ساعات امروز (۱۳ خرداد)، افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ آلاینده ازن در آستانه شرایط نامطلوب بخصوص برای گروه های حساس قرار می گیرد.

مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه به تدریج با كاهش میزان ناپایداری جوی طی امشب و تداوم آن تا بامداد فردا (۱۴ خرداد) در بعضی ساعات افزایش موقتی غلظت آلاینده ها پیشبینی می شود، خاطرنشان كرد: همینطور تابش نور خورشید و افزایش نسبی دما طی فردا شرایط را برای افزایش غلظت آلاینده ازن فراهم می آورد.

به گفته شهبازی، هرچند با افزایش میزان ناپایداری جوی در طول روز برای برخی ساعات بخصوص پس از ظهر، افزایش میزان ابرناكی و وزش باد پیشبینی می شود كه در بهبود وضعیت كیفیت هوای پایتخت موثر است.

وی در انتها با اشاره به اینكه كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۱ در شرایط سالم قرار داشت، خاطرنشان كرد: كیفیت هوای الان پایتخت هم با شاخص میانگین ۷۴ همچنان در شرایط سالم می باشد.
1398/03/13
15:34:31
5.0 / 5
3921
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مرکز املاک
msamlak.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مركز املاك محفوظ است

مركز املاك

املاک و زمین